Jste zde

Domů

Za posledním puchýřem 2018

Za posledním puchýřem, 15. až 18. listopadu 2018 – tentokrát do Semil!

Celostátní turistická akce „Za posledním puchýřem” se po 13 letech vrací opět do Libereckého kraje! Akce se uskuteční ve dnech 15. až 18. listopadu v Semilech a organizačně ji zajišťuje KČT, odbor Semily ve spolupráci s Libereckou oblastí KČT a odbory KČT Benešov u Semil, Jilemnice.

Zahájení bude ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 17.00 hodin Semilsko, označované také jako Horní Pojizeří, je kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí, kterými se proplétá řeka Jizera.

V bezprostřední blízkosti města Semily je unikátní kaňon řeky Jizery s Riegrovou a Kamenického stezkou a Bozkovské dolomitové jeskyně. O kousek dále jsou pak horské hřebeny, turistická střediska Krkonoš a Jizerských hor. A to jsou místa, která rozhodně stojí za návštěvu! Příležitost navštívit je budete mít navíc již tento podzim.

Letecký pohled na Kozákov s městem Semily v pozadí, foto: Roman Fries
Letecký pohled na Kozákov s městem Semily v pozadí
Riegrova stezka s visutými chodníky nad hladinou Jizery, foto: Roman Fries
Riegrova stezka s visutými chodníky nad hladinou Jizery
Semily, malebné město s dominantou kostela sv. Petra a Pavla, foto: Roman Fries
Semily, malebné město s dominantou kostela
sv. Petra a Pavla, foto: Roman Fries

Slavnostní zahájení akce „Za posledním puchýřem” se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 v 17.00 hodin v kině Jitřenka v Semilech (a poté bude následovat přednáška „Český ráj známý a neznámý“).

Zájezdy

1. Český ráj (Trosky, Hrubá Skála, Valdštejn, Kozákov). 

2. Malou Skálu (rozhledna Kopanina, Frýdštejn, Panteon, Krkavčí skála). 

3. Západní Krkonoše (Horní Mísečky, Zlaté návrší, pramen Labe.

4. Krkonoše (Harrachov, Mumlava). 

5. Bozkovské dolomitové jeskyně (plus rozhledna U Borovice, Příchovice).

6. Jizerské hory (vrchol Bukovce, Velké Hamry). 

7. Kolem Semil (Krkavčí skála, Kozákov, Masarykova vyhlídka, rozhledna U Borovice)

Trasy 

Pro příznivce pěší turistiky je připraveno celkem 7 tras (od 5 do 50 km), z nichž hned pět povede oblíbenou Riegrovou stezkou. Pro příznivce běžecké turistiky je připraven 10km běh kolem Semil. Pro případ zájmu jsou dále připraveny i dvě cyklotrasy do Českého ráje a Podkrkonoší. 

Další akce

V pátek navečer bohoslužba za všechny turisty ve Sboru Dr. Karla Farského. Večer galakoncert ke 130. výročí založení KČT, na němž vystoupí první dáma české country Věra Martinová. Povídání o vzniku turistiky na horách s ředitelem Krkonošského muzea PaedDr. Janem Luštincem. Při harmonice si můžete zazpívat a zatancovat v Kulturním centru Golf Semily, které se stane hlavním sídlem štábu celé akce. 

V sobotu bude v kině Jitřenka po celý den probíhat Festival dokumentárních filmů a besed, jehož vyvrcholením se stane krásný a zajímavý dokument Krkonoše. Večer tradiční „puchýřovská“ zábava v prostorách Kulturního centra Golf Semily. 

Po celou dobu konání akce bude ve Státním okresním archivu v Semilech otevřena jubilejní výstava oslavující 130 let od založení KČT a 100 let od vzniku Československé republiky, organizovaná Libereckou oblastí KČT ve spolupráci s Libereckým krajem. A součástí této výstavy bude i připomínka 90. výročí slavnostního otevření Riegrovy turistické chaty na Kozákově.

Oblastní odznak Semilsko

Novinkou, kterou byste rovněž neměli přihlédnout, je oblastní odznak Semilsko. Splnit podmínky tohoto odznaku navíc můžete i během čtyřdenního programu. Tak přijďte pobejt!

Podrobnosti

Podrobnosti naleznete na www.posledni-puchyr.cz

Kráceno podle textu Zdeňky Markové, předsedkyně KČT Semily, TURISTA 11/2018

 
 
Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy