Jste zde

Domů

Zimní sraz 2013
125 let KČT

Předsednictvo KČT a pořadatelé zvou všechny příznivce turistiky na zahájení XIII. Českého zimního srazu turistů, které se koná 7. února 2013 v 19 hodin na náměstí v Jilemnici. Zimní sraz zároveň odstartuje oslavy 125 let KČT.

  • Lyžařské trasy po hřebenech Krkonoš v délce 15 až 50 km se zastavením u mohyly Hanče a Vrbaty
  • Přejezd "Ve stopě první středoevropské padesátky" z Vysokého na d Jizerou.
  • Třídenní přejezd Žacléř-Jilemnice, celkem 75 km (s omezeným počtem účastníků).
  • Pěší trasy s výstupem na Žalý.
  • Zimní táboření pod Kozincem,
    50°37‘0.3“N,  15°30‘3.1“E
  • Slavnostní zahájení na náměstí v Jilemnici.
  • Bohatý kulturní program v prostorách Krkonošského muzea, v Erbovním sále, v kostele a ve Společenském domě Jilm, kde se uskuteční i slavnostní zakončení Zimního srazu Turistickým bálem.

Zimní sraz turistů v Jilemnici

XIII. český zimní sraz turistů pořádá ve dnech 7. až 10. února 2013 KČT Ještědská oblast a odbor KČT Jilemnice v rámci oslav 125. výročí vzniku KČT a vzpomínky 100. výročí tragédie Hanče a Vrbaty.

Uzávěrka přihlášek byla 30. listopadu 2012, ale zájemci o jednodenní program nemusípodávat přihlášku předem, stačí se přihlásit u prezence.

Podrobnosti naleznete v propozicích na našem webu


8. Mezinárodní zimní sraz turistů v Králíkách - 6. až 9. února 2014
13. Český zimní sraz v Jilemnici - 7. až 10. února 2013
7. Mezinárodní zimní sraz turistů v Levoči - 2. až 5. února 2013

Zimní sraz Jilemnice 7. - 10. února 2013

Kontakty

www.kct-libereckykraj.cz
adresa KČT, 3. května 327, 513 01 Semily
email: zimnisraz@kct-libereckykraj.cz
tel: 736 754 587

 


 Firmy, které se prezentují na srazu

Botas  Leki  Skivo  Sporten  Svět outdooru


O zimním srazu

Již od 60. let minulého století pořádal Svaz turistiky ČSTV české zimní srazy turistů. Z počátku se konaly nepravidelně, od roku 1974 pak každé dva roky. Tato tradice byla na čas přerušena po obnovení činnosti KČT v roce 1990, tehdy měl klub naléhavější úkoly. V roce 2004 KČT tuto tradici obnovil a uspořádal první novodobý, počítáno od roku 1974, devátý zimní sraz turistů (dále jen ČZST) v Litvínově a na Moldavě v Krušných horách. Od té doby se uskutečnil desátý ČZST v Králíkách, jedenáctý ČZST ve Žďáru nad Sázavou a dvanáctý ČZST ve Velkých Karlovicích. Dvanáct ČZST se postupně uskutečnilo v Krušných horách, Jizerských horách, Orlických horách, Jeseníkách, Beskydech, na Českomoravské Vysočině a na Šumavě.

S léty trvale stoupá tlak na to, aby se jednou uskutečnil ČZST také v nejvyšších českých horách Krkonoších.Tam se uskutečnil naposledy ČZST na Luční Boudě v roce 1960. Tehdy to byl sraz počtem účastníků malý, značná část jich spala na sněhu ve stanech. Od té doby, jak stoupla obliba srazů, stoupl i zájem o ně. Vezmeme-li v úvahu počty účastníků na všech dosavadních dvanácti srazech, pak se pohybují mezi 1300 až 3000 účastníky. Nižší počty platí spíš pro nedávné srazy, neboť v dnešní době již nabídka organizované akce včetně ubytování není tak atraktivní (ubytovacích možností na našich horách přibylo dvacetinásobně). Protože však KČT organizuje tyto srazy i pro účastníky z nižších příjmových skupin a rovněž pro mládež, je dnes zvýšená poptávka po ubytováním laciném (internáty, školy).

Za této situace, ve snaze vyhovět poptávce, se KČT rozhodl uspořádat třináctý ČZST v Krkonoších.

Sraz bude uspořádán v roce 2013. Tento rok je pro  Klub českých turistů velmi důležitý, neboť bude slavit 125 výročí svého založení (zal. 1888 v Praze). Sraz se stane dějištěm zahájení oslav, které budou pak trvat až do listopadu. Jako nejvhodnější místo srazu v Krkonoších bylo vybráno město Jilemnice.

Možnost uspořádat 13tý ČZST v Jilemnici podporuje vedení města. Termín srazu byl stanoven od  7.  do 10. února 2013. Ubytovací kapacity budou z převážné míry zajišťovány ve školách, v tělocvičnách a ubytovacích zařízeních ve městě a okolí. Přitom se bude předpokládat účast 500 až 1000 turistů. Pokud zajištěné kapacity nebudou stačit, bude doporučeno dalších zájemcům, aby si sami zajistili některou z doporučených ubytovacích kapacit do 20 km od Jilemnice.

Při přípravě 13tého ČZST budou spolupracovat město Jilemnice, Ještědská oblast KČT,  odbor KČT Jilemnice a KČT ústředí. Předpokládá se koordinace této akce s lyžařskými klub ČKS  SKI Jilemnice, případně s TJ Vysoké n. Jizerou  a TJ Spartak Rokytnice n.Jizerou.
Předsedkyní Organizačního štábu srazu je předsedkyně Ještědské oblasti KČT Zdeňka Marková, místopředsedkyní je místostarostka města Jilemnice ing. Jana Čechová a dále členové  ing. Jan Havelka – čestný předseda KČT, Otakar Boura – předseda sekce lyžařské turistiky KČT, Vlastimil Mejsnar – předseda odboru KČT Jilemnice a Tomáš Filka – člen odboru KČT Jilemnice a Katka Quirenzová – hospodářka  První ustavující schůzka se uskutečnila 5. května 2011 v Jilemnice a druhá schůzka se konala dnes  20. června 2011, na které byly rozděleny úkoly tykající se propagace a prezentace celé akce, zajištění stravování a ubytování, doprava účastníků, vytipování prostorů na zimní táboření, které je součásti akce a další doprovodný program a samozřejmě už i ekonomické záležitosti celého zimního srazu.

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy