Jste zde

Domů

Vyšlo nové číslo časopisu TURISTA 12/2017

Časopis TURISTA 12/2017

 

Turista č. 12/2017

Vážení čtenáři, vážení organizovaní i neorganizovaní turisté a milovníci krásné české přírody, číslo časopisu TURISTA, kterým nyní začínáte listovat, je posledním číslem ročníku, jehož vydávání, po vítězství ve veřejně vyhlášené soutěži o nového zhotovitele, převzal před rokem nový subjekt. Dovolte mi, abych na tomto místě přiblížil některé momenty roku 2017 a zároveň abych představil i novinky chystané na rok 2018.

Časopis Turista do konce roku 2017

Mnoho věcí kolem časopisu TURISTA se v roce 2017 změnilo. Nový tým po dohodě s vedením KČT upravil koncepci, obsahovou náplň i zaměření článků, a v průběhu roku se tak časopis více přiblížil k praktické turistice. Postupně bylo na stránkách časopisu představeno několik zajímavých seriálů a některé z nich se staly čtenářsky oblíbenými a vyhledávanými (jako například seriál o historii chat KČT či seriál příběhů z dílny autorů Soukup&David). Ovšem nejen to. Tyto seriály se staly i náměty pro výlety skupin a jednotlivců.
Páteří redakce, díky které jste se mohli na tyto výlety vydávat, byl externí tým kolem šéfredaktorky Mgr. Simony Černíkové. Tým Mgr. Černíkové se během roku rozšiřoval, až časopis získal stabilní počet přispěvatelů. I díky tomu se dařilo dodržovat během celého roku 2017 vyhlášený harmonogram, a ani jedno číslo tak nebylo vydáno se zpožděním. Změna zaměření článků, změna obsahu časopisu a právě dodržování termínů vydávání byly především v druhé polovině roku 2017 těmi nejčastějšími momenty, které zaznívaly od odborů KČT i od jednotlivých odběratelů směrem k redakci a zhotoviteli časopisu.

Dalším prvkem, dokonce jedním ze základních pro existenci časopisu, bylo zajištění jeho funkční distribuce. Již převzetí seznamu odběratelů, kteří si časppis na rok 2017 předplatili v listopadu a prosinci roku 2016 u společnosti SEND, nebylo snadné. Významně obtížnější však bylo vrátit časopis TURISTA zpět na pulty trafik, novinových Stánků a dalších prodejních míst. Po masivní kampani v posledním čtvrtletí roku 2016, kdy bylo v několika krajích ohlašováno, že časopis TURISTA již nebude vycházet, se počet prodejních míst koncem roku 2016 ^cvrknul" na necelých 700. Vrátit časopis na pulty alespoň 2200 prodejen (tedy na úroveň let 2014 a 2015) nebylo nijak jednoduché. Přesto se to však podařilo již v polovině roku 2017.
I tento moment pak samozřejmě přispěl ke stabilizaci časopisu. Šéfredaktorce Simoně Černíkové, která se v létě rozhodla ukončit své působení v časopise a až do tohoto čísla 12/2017 byla "zastřešující" osobou tohoto ročníku časopisu, patří za odvedenou práci i za stabilizaci časopisu u nového zhotovitele můj veliký osobní dík.

Od následujícího roku bude časopis TURISTA zajišťovat interní realizační tým zhotovitele, tedy společnosti Lidé&Hory, s.r.o. Touto změnou se výrazně zjednoduší a urychlí komunikace se členy celého týmu, externími přispěvateli i samotnými odběrateli.

Setkání přispěvatelů časopisu Turista

Významným momentem (a i v historii časopisu mimořádnou událostí) bylo setkání v sobotu 4. listopadu 2017 v prostorách ústředí KČT. Toto setkání se uskutečnilo na základě domluvy zhotovitele časopisu a vedení KČT a zúčastnilo se jej 11 přispěvatelů, mezi nimiž nechyběly ani známé postavy turistické a průvodcovské literatury současnosti. Ke stolu tu vedle přispěvatelů usedla i redakční rada a zástupci zhotovitele časopisu. Náplní pracovního, velmi konstruktivního setkání byla diskuze nad koncepcí časopisu a jeho dalším směrováním. Toto jednání bylo pro všechny strany velkým přínosem a tým zhotovitele i vedení KČT bude v těchto přátelských schůzkách dále pokračovat.

Ing. Ladislav Jirásko, TURISTA č. 12/2017

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy