Jste zde

Domů

Turistický závod mládeže v Olympijském parku na Lipně

Turistický závod, Olympijský park RIO-Lipno 2016, 15. až 19. srpna 2016

Pondělí 15. srpna 2016

V pondělí jsme zahájili naší prezentaci v rámci Rioparku Lipno - a to Turistických závodů, KČT a ATOMu - trať závodu absolvovalo 354 účastníků. Celkem prošlo našimi činnostmi na 1200 lidí - od prezentace spolků, přes přípravné hry, závod, testy na počítači či video a fotoprezentaci.

Převzato z úložiště rajče - autor: tom3511-tz, 16.8.2016
autor: tom3511-tz, 16.8.2016

Úterý 16. srpna 2016

Je za námi druhý den - závod absolvovalo 516 účastníků, celkem prošlo našimi činnostmi na 1400 lidí.
Dnes nás navštívil předseda KČT Vráťa Chvátal a předseda Asociace TOM Tomáš Novotný. Oceněním naší práce byla pak návštěva předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala - během čtvrthodiny jsme si popovídali olympijské myšlence, o prezentaci KČT v Rio parku, vysvětlili jsme mu princip Turistického závodu a udělali jsme si společnou fotku, na které byl i předseda ČOV v našem dresu.

Středa 17. srpna 2016

Dnes opět rekord - 545 účastníků závodu + 19 účastníků exhibičního závodu - fotit přijel olympijský Rio štáb.
Opět přes naše stanoviště prošlo 1400 lidí.
Vítězové exhibičního Turistického závodu Rio Lipno: Klára Buncová (žákyně), Tereza Popová (dorostenky), Radek Šebesta (dorostenci), Linda Rechtoriková (ženy), Tomáš Fúsek (muži).

Převzato z úložiště rajče - autor: tom3511-tz, 18.8.2016
autor: tom3511-tz, 18.8.2016

Čtvrtek 18. srpna 2016

Opět spousty lidí - všichni makají, aby se závod líbil a vše "odsejpalo" - od rodičů i starších účastníků máme spoustu kladných ohlasů. V závodě opět rekordně - 580 účastníků a více jak 1700 účastníků na našich aktivitách.

Pátek 19. srpna 2016

V pátek bylo na startu dalších 443 závodníků a na 1100 účastníků našich aktivit. Navečer balení, poslední pokřik - Jsme tým - outdoor tým / a naše olympijská Rio mise je za námi.

publikoval: webmaster
převzato z: http://www.turisticky-zavod.cz

 


Tento outdoorový sportovní závod je terénní běh v délce od 2 do 6 kilometrů je pořádán ve spolupráci A-TOM a KČT. Trať je vyznačena fáborky (modré barvy pro nejmladší žactvo, bílé barvy pro mladší a starší žactvo a červené barvy pro dorostenecké kategorie a dospělé). Na trati je umístěna řada kontrolních stanovišť, které je nutné plnit bez chyb a co nejrychleji. Jsou to - stavba stanu, odhad vzdálenosti, hod míčkem, plížení, lanová lávka, vázání uzlů, orientace mapy, azimutové úseky, určování dřevin, turistických a topografických značek, poznávání kulturních památek a přírodních zajímavostí. Měří se čas strávený na trati a za nesprávně splněné úkoly jsou trestné minuty, které se připočítávají k času. Všechny kategorie (podle věku) se běhají jako jednotlivci.
V krajských kolech může startovat ve dvoučlenných hlídkách tzv. "Přípravka" bez rozdílu věku a pohlaví.

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy