Jste zde

Domů

Na plénu ČOV,  foto Petr Skála, Prvnízprávy.cz
Na plénu ČOV, foto Petr Skála, Prvnízprávy.cz

Spolupráce s Českým olympijským výborem (ČOV)

Logo Český olympijský výborNa doporučení výkonného výboru ČOV byl Klub českých turistů 24. dubna 2014 přijat za řádného člena Českého olympijského výboru. Stalo se tak na Plénu ČOV, které po dlouhých devíti letech odhlasovalo přijatí hned dvou nových členů - spolu s KČT byl za řádného člena ČOV přijat také Český horolezecký svaz.

Jednání o členství KČT v ČOV „nastartovalo“ již minulé předsednictvo KČT v čele s Janem Stráským. Jedním z prvních prestižních úkolů nového vedení KČT bylo proces přijímání finalizovat. Přijetí za člena ČOV bylo delegáty Pléna ČOV v obou případech schváleno jednomyslně - včetně prominutí čtyřleté čekací lhůty.

Po mnoha letech tak došlo k symbolickému splynutí tradic ČOV a KČT prostřednictvím osoby Dr. Jiřího St. Gutha Jarkovského, který byl spoluzakladatelem novodobých olympijských her, členem Mezinárodního olympijského výboru, zakladatel Českého olympijského výboru a v letech 1914 až 1926 také předsedou KČT.

Členstvím v ČOV se nám otevřela možnost spolupodílet se některými našimi akcemi na realizaci sportovního a turistického programu pro veřejnost a účastnit se diskusí i řešení problémů souvisejících s vytvářením podmínek pro sport a pohybové aktivity pro veřejnost.

První turistickou akcí KČT, která již získala certifikát Českého olympijského výboru dokladující, že je součástí kampaně ČOV „Česko sportuje“ je projekt Prahou turistickou. Je to začátek spolupráce a úvodní vklad KČT v prevenci obezity a nemocnosti obyvatel ČR.

ČOV je aktuálně nejvýznamnější střešní organizace reprezentující subjekty pečující nejenom o vrcholový sport, ale také o aktivní pohyb pro všechny. Věřím, že členství v ČOV přinese KČT další posílení prestiže i možnost využít všestrannou podporu silného a stabilního partnera – mimo jiné i v oblasti získávání financí pro mládež a na podporu turistických akcí, které KČT dlouhodobě pořádá pro členy i pro nejširší veřejnost.

Vratislav Chvátal, předseda KČT

Související článek

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/klub-ceskych-turistu-chce-vstoupit-do-ceskeho-olympijskeho-vyboru

Ke stažení

soubor PDFProjekt Prahou turistickou je pro rok 2014 součástí projektu ČOV Česko sportuje (certifikát)

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy