Jste zde

Domů

Den s Lesy ČT v ZOO Dvůr Králové, 28.10.2016

Lesy ČR

28. října 2016 - do ZOO ve Dvoře Králové nejen za zvířaty

Den s Lesy ČR můžete zažít letos na státní svátek i v ZOO ve Dvoře Králové. Těšit se můžete na pět stanovišť, kde se bude vyrábět, poznávat a hrát o drobné ceny.

Přijďte v pátek 28. října 2016 mezi 13 a 16 hodinou k velkému dřevěnému hradu naproti Zooshopu.


29. října 2016 - vlakem do lesa, pozvánka na Den s Lesy ČR

Poznávání lesa, jeho obyvatel a zákonitostí je hlavním cílem nové tematické parní jízdy. Na sobotu 29. října 2016 ji pro všechny milovníky přírody připravily Jindřichohradecké místní dráhy ve spolupráci se státním podnikem Lesy České republiky.

Den s Lesy ČR

Z Jindřichova Hradce vyjede parní vlak v 10:44, s jednou větší přestávkou v Kunžaku – Lomech, kde se parní lokomotiva dozbrojí vodou, dorazí vlak po hodině a tři čtvrtě do stanice Senotín. Zde už bude pro malé i velké účastníky připravena poznávací vycházka. Na šesti stanovištích zhruba tři km dlouhé trasy se dozvíte řadu zajímavostí o lesních dřevinách, o měření stromů, o lesní zvěři a myslivosti, o lesních půdách a rostlinách i o vývojových stádiích lesa. Zhlédnete ukázky kdysi běžné práce v lese - přibližování dříví koňmi.

Ve stanici Kaproun, kde vycházka skončí, bude pod dohledem zkušených lesníků pro všechny zúčastněné připraveno opékání špekáčků a čaj na zahřátí.

Na zpáteční cestu se z Kaprouna parní vlak vypraví v 15:55 a do Jindřichova Hradce se vrátí přesně v pět hodin odpoledne.

Kdo nebude mít o poznávací vycházku zájem, může parním vlakem projet celou trať až do Nové Bystřice a zpět.

Vzhledem k tradičně vysokému zájmu doporučujeme rezervovat si místa v parním vlaku předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese jizdenky.jhmd.cz. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7 do 15 hodin. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz.

Více informací naleznete na www.jhmd.cz

Mgr. Eva Jouklová
tisková mluvčí - Lesy České republiky, s.p.

Obrázek uživatele chvatal

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy