Jste zde

Domů

Zbořená kaplička sv. Antonína Paduánského

Podpořte svým hlasem obnovu kapličky sv. Antonína Paduánského

Je úžasné, že tolika lidem (1275 hlasů v soutěži) není lhostejný osud drobné sakrální stavby která se připomíná rokem 1721. Zakladatel a donátor kaple Johann Christoph Hesse a další generace rodiny se o kapličku starali téměř čtvrt tisíciletí! Současný vzhled je důsledkem 72 let „péče“ následných majitelů tohoto významného kulturního dědictví po odsunu a 2. sv. válce.

Záměrem Klubu českých turistů Krásná Lípa je historickému objektu, který dotvářel ráz krajiny a byl svědkem radostí i starostí poutníku i lidem v kraji, vrátit jeho původní podobu a význam.

Od roku 1721 stávala při cestě z obce Brtníky na Vlčí Horu kamenná kaplička sv. Antonína Paduánského. Lhostejnost a vandalismus vedly k jejímu zničení. Záměrem Klubu českých turistů Krásná Lípa je obnova této sakrální památky, která byla po mnoho generací krajinotvorným prvkem. Kaplička byla svědkem nejen mnoha historických událostí, ale především vítala pocestné, kteří šli jak na pobožnost, tak i při světských cestách za prací, zábavou, nebo dětí do školy.

Záměrem Klubu českých turistů Krásná Lípa je historickému objektu, který dotvářel ráz krajiny a byl svědkem radostí i starostí poutníku i lidem v kraji, vrátit jeho původní podobu a význam.

Každý, kdo bude chtít podpořit obnovu kapičky, jež bude znovu vysvěcena a věnována v souladu s patronací sv. Antonína Paduánského památce všem turistům, muže přispět jakoukoli částkou na konto 101 7777 101/0300 s variabilním symbolem 20170306. Vybraná částka určí rozhodující výši prémie od ČSOB. Klub přivítá i zájemce kteří pomohou fyzicky, materiálně či jakkoli jinak.

Myšlenkou projektu je společně (znovu) vytvořit krajinotvorný prvek trvalé hodnoty, který zase bude vítat kolemjdoucí a stane se neměnnou hodnotou a odkazem příštím generacím.

S poděkováním za podporu V. Hieke

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy