Jste zde

Domů » Členství

Nový členský průkaz KČT

Jak se stát členem KČT

Členem Klubu českých turistů se může stát každý, kdo souhlasí se stanovami KČT a kdo se přihlásí v některém ze základních článků - odborů KČT. Každý člen KČT platí roční příspěvek, jehož výši určuje mateřský odbor KČT. Členský příspěvek je dán součtem příspěvků pro ústředí (viz tabulka níže *), oblast a odbor.

Od roku 2016 bude zavedeno tzv. strukturované členství v kategoriích Základní, Rozšířené a TOP. Liší se výší příspěvků a poskytovanými výhodami. Viz tabulka níže.

Můžete mít i společné členství v KČT a Rakouském alpském turistickém klubu Alpenverein (Sekce Praha-Innsbruck).

Pokud se rozhodnete stát členy Klubu českých turistů, máte několik možností:

  1. Vyhledejte nejbližší odbor (nebo odbor, ve kterém chcete pracovat) a vstupte přímo do něj (kontakty najdete v seznamu odborů KČT), budete muset vyplnit a odevzdat klasickou papírovou přihlášku (pdf).
  2. Kontaktujte sekretáře nejbližší oblasti KČT (kontakty najdete v oblastním dělení KČT).
  3. Pokud vám jde především o členství a nechcete se účastnit klubové činnosti, přihlaste se do tzv., přihlaste se do tzv. internetového odboru.
  4. Máte-li zájem o společné členství v Rakouském alpském turistickém klubu (Alpenveran / ÖAV) a KČT, můžete se přihlásit online přímo na našich stránkách.

Členské příspěvky do KČT

Celkový členský příspěvek je dán součtem příspěvků pro ústředí (viz tabulka níže **), oblast a odbor.

Výše příspěvků pro jednotlivé oblasti a odbory KČT se liší a přesnou hodnotu (a výslednou částku) vám sdělí v odboru, do kterého se přihlašujete.

TYP
ČLENSTVÍ

Členský příspěvek – ústředí č. Členské výhody / Bonusy
Junior Dospělý Senior
ZdP
Rodina TOM   Vyšší stupeň obsahuje bonusy nižších stupňů

Základní
 

90

150

90

300

50*)

1 členský průkaz KČT se slevami Eurobeds a Sphere
2 úrazové pojištění člena
3 slevy na jízdné od ČD (IN karty a Km banka)
4 slevy na vybraných akcích KČT
5 slevy na mapy KČT
6 příspěvky a slevy na ubytování na chatách KČT

Rozšířené
 

490
410**)

550
470**)

490
410**)

700
620**)

450
370**)

7 roční předplatné časopisu Turista
8 sleva 50% na konkrétní výstroj (např. triko, bunda)

TOP
 

1190

1300

1230

1400

1150

9 poukázka na 1 libovolnou mapu KČT zdarma
10 poukázka na 1 turistického průvodce SaD zdarma
11 dárek - konkrétní turistická potřeba (např. nůž)

   *)    Poplatek za vystavení průkazu
   **)  Výši členských příspěvků pro ústředí KČT stanovila konference KČT v Praze 28. března 2015
          Částka z druhého řádku "rozšířeného členství" platí od roku 2017 a byla zveřejněna ve Zprávách KČT 11/2016

Společné členství: KČT + Rakouský alpský turistický klub Alpenverein

Nově od roku 2016 je možné i společné členství v Klubu českých turistů (KČT) a Rakouském alpském turistickém klubu Alpenverein (ÖAV). Cena členství je dána součtem členství ÖAV a KČT se slevou 60 Kč.

Slevový systém Eurobeds

Slevy na produkty a služby od partnerů turistického slevového systému Eurobeds uplatňují členové KČT na platný členský průkaz KČT.

Slevy na ubytování

Na základě předložení průkazu KČT se zaplaceným členským příspěvkem (tj. platným čleenským průkazem) je poskytována sleva na ubytování při turistické činnosti ve výši 30 až 70 Kč na osobu a noc ve vybraných ubytovacích objektech na území ČR, na Slovensku, v Rakousku v německém Bavorsku.

Časopis Turista

Člen KČT má výhodnější předplatné klubového časopisu TURISTA (vychází 10x ročně, z toho dvě dvojčísla). V tomto časopise je vždy spousta zajímavých článků o turistice, přírodě, kulturních akcích, výzbroji a výstroji pro turisty a mnoho dalších zajímavostí. Podrobnější informace naleznete na stránce Turisty.

Soubor map KČT

Mapy KČT

Všechny vydané tituly zelené edice map se pro členy KČT dají koupit za mimořádně výhodné ceny přímo u společnosti TRASA (zhotovitel map) www.trasa.cz, v našem e-shopu KČT, v turistickém infocentru KČT v Praze 2, u regionálních prodejců, Zdeněk Cabalka www.mapycabalka.cz (Morava) a Ivan Press mail: mapy@cmail.cz a na oblastních sekretariátech KČT, pokud si je nechávají posílat.

S platným členským průkazem můžete získat slevu při nákupu turistické mapy KČT ve výši cca 20% oproti běžné prodejní ceně. Papírové turistické mapy KČT jsou pro členy KČT za cenu 79 Kč (běžná cena 99 Kč). U Trasy je možné si objednat také laminované mapy, které mají mnohem větší životnost (nedají se roztrhnout, odolají dešti) za cenu 118 Kč (běžná cena 139 Kč).

Každý člen s platným průkazem má možnost nakupovat turistické mapy vydávané Klubem českých turistů na podkladě vojenských topografických map 1:50 000 se slevou cca 20% oproti běžné prodejní ceně v našem e-shopu, Infocentru, u vybraných prodejců a na Oblastech.  Podrobnosti o prodeji se slevou členům KČT

Na jeden průkaz lze zakoupit se slevou po jedné mapě od každého titulu. Turistické značené cesty na těchto mapách jsou nejpřesnější, protože je do map zanášejí značkaři KČT, tedy titíž, kdo je vyznačují v přírodě.

Slevy na startovném

Většina organizátorů turistických akcí pro veřejnost poskytuje slevy na startovném členům KČT, kteří se prokáží platnou legitimací.

Pojištění členů

Centrálně jsou pojištěni jen metodičtí pracovníci KČT /vedoucí a cvičitelé) a značkaři. Členů KČT se nabízí individuální ppojištění – viz podrobnosti.

Slevy na dopravu

  • KČT poskytuje svým členům příspěvek na dopravu při některých druzích turistické činnosti. Tato dotace je poskytována při zakoupení kilometrické banky Českých drah – další možnosti

Slevová karta CCI

Členové KČT mohou získat přihlášku na slevovou kartu CCI (Camping Card International) na www.fcc-cr.cz.

Směrnice KČT

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608 Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny
          Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy