Jste zde

Domů

Na Lysé hoře se již staví

Bezručova chata - o chatě

Akce „Vystup na svůj vrchol"
Daruj okno - sbírka
Nejvzdálenější dárkyně (zprávy KČT 10/2012)
Bezručova chata již bez lešení (zprávy KČT 12/2013)
Na Lysé hoře se již staví (zprávy KČT 10/2012)
Bezručova chata potřebuje vaši pomoc! (zprávy KČT 3/2014)
Na Lysé hoře se letos konečně začne stavět (Zprávy KČT 4/2012)
Starostové a zastupitelé se přijeli podívat na stavbu chaty na Lysé hoře
Článek k historii turistiky v Beskydech (mfD)
Fotografie z průběhu výstavby
Na Bezručově chatě jdou práce velmi dobře (Zprávy KČT 8-9/2014)

V polovině července se na vrcholu skutečně začalo stavět: 16. července 2012 jsme předali staveniště vybranému zhotoviteli, to je firmě Teplotechna Ostrava. Bezprostředně po tom byly zahájeny zemní práce. Nebyly jednoduché, neboť podloží tvoří z větší části skála. Výkop byl dokončen 3. srpna 2012 a bezprostředně po tom začala příprava betonáže základů Bezručovy chaty. Do připravené armatury základů založil Ota Boura zemnící pásek jako důležitou součást hromosvodů. Celý soubor dodávek a prací tvořící hromosvod je jeho darem ve prospěch Bezručovy chaty. V den uzávěrky TURISTY jsou základy vybetonované, je dokončena ležatá kanalizace, začíná se pracovat na velké opěrné zdi. Připravuje se betonáž armované železobetonové desky (jako podlahy suterénu). Jsou zahájeny práce na elektroinstalaci ve vodojemu na Velkých Větrech.

Kromě těchto prací vykonali na Lysé Jiří Stejskalík osobně a skupiny brigádníků, z nichž největší byla patnáctičlenná parta z odboru KČT Petřvald, velký kus poctivé práce, a to jak na Velkých Větrech, tak při úpravě obchůzkové trasy na vrchol Lysé hory, která se z bezpečnostních důvodů vyhýbá našemu staveništi.

Stavba vyvolává velký zájem veřejnosti. Jsme rádi, avšak prosíme i touto cestou: nepřekračujte hranice staveniště. Věříme, že za měsíc podáme čerstvé, ještě lepší zprávy o pokračující stavbě!

Ing. Jan Havelka

Poděkování!

Poděkování patří všem těm, kteří poslali na náš účet finanční dar, nebo přispěli do společné sbírky v Šantánu, nebo poslali darovací DMSku na obnovu Bezručovy chaty. Poděkování patří také těm, kteří vytrvale, dle svých možností pomáhají, ať už manuálně, organizačně, nebo při propagaci našeho projektu na Lysé hoře. Obnova Bezručovy chaty už přestává být snem, naše společné dílo, naše vize, se začíná pomalu naplňovat.

Za KČT děkují Břeťa Boháč, předseda
a Jiří Stejskalík, vedoucí technické sekce oblasti Moravskoslezské.

K brigádám

Následující informaci šíříme samozřejmě i jinými prostředky, neboť brigády budou nejaktuálnější právě v období před vydáním tohoto čísla časopisu. Přesto ji však i zde otiskujeme.

V současné době jsme schopni jednorázově zaměstnat 6 lidí v dělnické profesi (kopáčské práce, mýcení lesního porostu, ukládání řeziva na pile, práce na vodovodní přípojce), 2 ženy, které umí natírat, 1 až 2 zedníky (omítky a sanace vodojemu na Velkých Větrech), 1 zámečníka (nenáročné zámečnické práce).

Na dlouhodobou spolupráci, práci administrativní, hledáme osobu kultivovanou, zkušenou v administrativě (jedná se o psaní dopisů, pomoc při propagaci apod.).

Zájemci se mohou přihlásit u Jiřího Stejskalíka s minimálně týdenním předstihem
na tel. 604 984 577.

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy