Jste zde

Domů

Na Bezručově chatě jdou práce velmi dobře

Bezručova chata - o chatě

Akce „Vystup na svůj vrchol"
Daruj okno - sbírka
Nejvzdálenější dárkyně (zprávy KČT 10/2012)
Bezručova chata již bez lešení (zprávy KČT 12/2013)
Na Lysé hoře se již staví (zprávy KČT 10/2012)
Bezručova chata potřebuje vaši pomoc! (zprávy KČT 3/2014)
Na Lysé hoře se letos konečně začne stavět (Zprávy KČT 4/2012)
Starostové a zastupitelé se přijeli podívat na stavbu chaty na Lysé hoře
Článek k historii turistiky v Beskydech (mfD)
Fotografie z průběhu výstavby
Na Bezručově chatě jdou práce velmi dobře (Zprávy KČT 8-9/2014)

Turisté OKČT Havlíčkův Brod obdivovali rozestavěnou Bezručovu chatu, dle jejich vyjádření "kraswavici mezi chatami". Na fotografii druhý zprava Jiří Stejskalík), foto OKČT Havlíčkův Brod
Turisté OKČT Havlíčkův Brod obdivovali rozestavěnou Bezručovu chatu,
dle jejich vyjádření "kraswavici mezi chatami".
Na fotografii druhý zprava Jiří Stejskalík. foto OKČT Havlíčkův Brod

Ve dvou minulých číslech Turisty jsme o Bezručově chatě neinformovali: v prvém případě to bylo zaviněno soustředěním se na dokončení „Stezky podél Lužnice“, ve druhém případě jsme z důvodů čekání na potřebná data nestihli o osm hodin uzávěrku zpráv. O to radostnější jsou zprávy o postupu prací, které Vám předáváme dnes. Z následujícího stručného přehledu vidíte, že se pracuje jak na dokončení a kompletaci interiérů, tak i vnějšího pláště budovy (stav k 30. července 2014).

Hlavní objekt

V suterénu jsou z 50% položeny dlažby, včetně kotelny. V místnostech, kde budou pomocné provozy a zázemí pro kuchyň, jsou obklady a malby před dokončením. Jsou namontovaná a zprovozněná vrata s elektrickým pohonem, je dokončena montáž elektrorozvaděče pro automatický provoz přečerpávací stanice pro splaškovou kanalizaci. Do konce července bude v souladu s časovým harmonogramem zahájen zkušební provoz tepelného čerpadla a ústředního topení.

V technické místnosti se dokončuje montáž tlakové stanice, montáž vzduchotechniky je zatím pozastavena, v současné době řešíme technické problémy s montáží technologie.

V I. NP se dokončuje sociální zařízení a montáž konstrukce roštů pro sádrokartonové podhledy stropů. Na počátku dalšího týdne bude provedeno poslední podlahové topení v kuchyních. Připravujeme k montáži stropní trámy, jsou dokončeny rozvody elektro a slaboproudu, pracujeme na odvětrání sociálního zařízení, do výroby jsou zadány všechny požární dveře.

Ve II. NP v pokojích se sociálním zařízením zbývá osadit obložkové zárubně a položit podlahové PVC, všechny pokoje jsou vymalované, je hotova elektroinstalace a jsou osazeny radiátory, jsou dokončeny obklady a dlažby v sociálních zařízeních, začínáme montovat zařizovací předměty (WC, sprchy a umyvadla).

Ve III. NP, v turistických noclehárnách (běžně jsou zde nazývány „matracelager“) je položena dřevěná podlaha, jsou zkompletována sociální zařízení, je dokončena elektroinstalace a topení, osazeny radiátory, prostory jsou vymalované.

Terasa – provedena ocelová konstrukce (díky daru firmy Technomont) včetně ztraceného bednění, betonáž stropu. Ocelové krakorce podél jižní fasády se budou na příkaz statika zesilovat, aby vyhověly nahodilému statickému zatížení sněhem. Práce jsou zde přerušeny. Fasáda – kamenný obklad fasády včetně tepelné izolace je proveden v rozsahu z cca 30% z celkové plochy kamenných obkladů.

Ostatní objekty

Byl zahájen výkop rýhy pro ovládací a silové kabely v délce 440 m pro vodárnu na Velkých Větrech. Jsou to velmi náročné a komplikované zemní práce, díky obtížné skalní geologii a také díky přísným požadavkům ochranářů.

Okolí chaty

Jsou provedeny asfaltové opravy všech pěti překopů na příjezdové komunikaci. Jsou zahájeny hrubé terénní práce, odkopávky bagrem okolo chaty, navážky kamene a štěrku.

Veřejná sbírka na Bezručovu chatu obnovena

Úspěšně pokračující práce již brzo narazí na nedostatek finančních prostředků. Potřebujeme proto stále pomoc nejen od sponzorů, obcí, ale i od členů KČT a nejširší veřejnosti. V tom může sehrát rozhodující roli veřejná sbírka. Protože původní veřejná sbírka musela být ve smyslu pravidel pro takovouto sbírku v průběhu jara ukončena, požádali jsme již tehdy o schválení nové veřejné sbírky. Ta byla oficiálně otevřena v 07/2014. Pravidla pro poskytnutí finančních příspěvků se nemění, přesto Vám však ta základní zopakujeme.

Finanční příspěvek je možné poskytnout:

Pomocí dárcovské SMS

Na číslo 87777 se zašle tato zpráva:

DMS mezera GIGULA

Cena DMS je 30 Kč, z toho příspěvek na Bezručovu chatu činí 27 Kč. Gigula je starý název Lysé hory.

Bankovním příkazem

Na transparentní účet u Raiffeisenbank: 330010033/5500

Pro identifikaci můžete uvést jako variabilní symbol své rodné číslo nebo IČO firmy.

Darovací smlouvou

Pro ty, kteří chtějí vyjádřit své podmínky pro dar, je možné připravit darovací smlouvu pro KČT. V tom případě se prosím spojte s ustředím KČT v Praze.

Proto ještě jednou POMOZTE NÁM!

Ing. Jan Havelka a Jiří Stejskalík
Zprávy KČT, časopis Turista 8-9/2014

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy