Jste zde

Domů

KČT vydal dvě sběratelské brožury a sbírkovou edici samolepek k výročím 100 let vzniku republiky a 130 let od založení KČT (prosinec 2017)

 

KČT vydal dvě sběratelské brožury a sbírkovou edici samolepek k výročím 100 let vzniku republiky a 130 let od založení KČT (prosinec 2017)

100 let republiky, 130 let v pohybu  100 let republiky, 100 pochodů a výletů, 100 kulturních zážitků  130 let KČT

Česká republika oslaví příští rok 100 let od svého vzniku a Klub českých turistů si připomene 130 let od svého založení. KČT pokračuje v pochodech k těmto významným výročím. Zapojte se do projektu i vy a zúčastněte se některého z mnoha pochodů. Sbírejte do sběratelských brožur samolepky a originální razítka, zúčastněte se Velkého stoletého losování o hodnotné ceny.

V prodeji jsou dvě sběratelské brožury, modrá a zelená, prodávají se na pochodech, v infocentru KČT, přes internet v e-shopu KČT a ve vybraných prodejnách ROSSMANN Drogerie Parfumerie. Cena obou brožur je 100 Kč. V cíli jednotlivých pochodů je možné zatím získat celkem 58 samolepek - s modrou přelepkou do první brožury a se zelenou přelepkou do druhé. 

Od září 2017 do konce března 2018 probíhá druhé kolo projektu, které zahrnuje 35 pochodů. Zveme vás na čtyři prosincové akce:

  • Vánoční pochod v Kolíně - memoriál Zdeňka Uhra, Oldy Dobiáše a Jiřího Macouna se uskuteční 16. prosince 2017 se startem v prostoru haly ČD Kolín. Pro účastníky je zajištěn vstup na rozhledny Vodárna a Práchovna, návštěva židovského hřbitova nebo návštěva mohyl na Křečhoři, či na vrchu Bedřichov.
  • Štěpánská vycházka se zpíváním koled je nachystána na 26. prosince 2017. Zájemci odjedou vlakem ze Vsetína do Bystřičky, kde začínají trasy. Na zpívání koled se můžete těšit v restauraci „Pepi“ v Oznici, kde budou také rozdávány pamětní listy
  • Silvestr na Chrudimce je název hvězdicového pochodu v malebné krajině Žďárských vrchů je Filipovský pramen řeky Chrudimky poblíž obce Paseky u Chlumětína. V cíli je možnost přispět do veřejné sbírky KČT Novoroční čtyřlístek. Připraven bude oheň k opékání špekáčků.
  • Starou Prahou, za historií KČT je název silvestrovské akce, kterou pořádá odbor KČT Vojty Náprstka Praha 31. prosince. Trasy začínají na náměstí Václava Havla, dříve piazzetta Národního divadla, tj. v prostoru mezi starou a novou budovou ND, a povedou místy spjatými s historií KČT i s historií vzniku Československé dnes České republiky. Účastníci mohou přispět do veřejné sbírky Novoroční čtyřlístek.

Více o pochodech i celém projektu na www.100letvznikurepubliky.cz.

Míla Bradová, Turista 12/2017


Děkujeme partnerům projektu: ROSSMANN Drogerie Parfumerie, SOCR ČR, Ministerstvo kultury, COOP, Česká pojišťovna, Modrá pyramida, Sběratelská karta, Jaderná elektrárna Temelín, Trodat, Hlavní město Praha, Botanická zahrada Praha,TVNova, Blesk, Lidé a Země, Turista, Turistika.cz, Regina DAB Praha, KAM po Česku, A.T.I.C.

 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy