Jste zde

Domů

Lesy ČROmezení pohybu turistů na modré značené trase v oblasti chaty Švýcárna!

Lesy České republiky, s. p. upozorňují na stále trvající omezení pro pohybu turistů po cestě, vedoucí od chaty Švýcárna směrem na Petrovku a Kouty nad Desnou. Oprava cesty byla plánována na léto a podzim roku 2017. Smluvní dodavatel vzhledem k náročnosti výstavby zadané práce nedokončil včas a část štětované cesty tak bude dokončována ještě v roce 2018. 

Stav cesty kolem Švýcárny, Jeseníky, 19. prosince 2017, Lesy ČR

Úsek cca 300 m Jesenické magistrály pod Rozcestím „Slatě“, je tedy uzavřen, neprobíhá zde strojová úprava běžeckých tras a je životu nebezpečné se v tomto prostoru pohybovat!

Ve zprávě z 19. prosince 2017 Lesy ČR oznámily, že po mnoha jednáních zástupců  Lesů ČR, udržovatelů  lyžařských tratí v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a dodavatele prací  na opravách cesty z Kamzíku ke Švýcárně, se podařilo nalézt řešení, které umožní turistům tuto značenou trasu v zimě využívat.

Nebezpečné kameny byly z problémového úseku, dlouhého cca 200m, přesunuty, rizikové úseky vymezeny oplůtky, trať bude v sezóně 2017/2018 strojově udržována a pravidelně kontrolována. 

Při vysoké sněhové pokrývce není nebezpečí významné, větší riziko může nastat na jaře, při odtávání sněhu. Prosíme všechny  turisty, aby v úseku označeném  výstražnými tabulemi byli mimořádně opatrní!

Ing. Hana Komárková, Lesy ČR, 19. prosince 2017

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy