Jste zde

Domů

Informace o časopise TURISTA

Časopis TURISTAJiž rok po založení Klubu českých turistů, tedy v roce 1889, začal vycházet klubový časopis, tehdy pod názvem Časopis turistů. Přes další názvy Turistika-Horolezectví nebo Turistika se ustálil na dnešní podobě TURISTA. Časopis informuje o turistických akcích, dává náměty na výlety a zájezdy, přináší zajímavosti z domova i ze světa, upozorňuje na zdravotní aspekty turistiky, doporučuje turistické vybavení, informuje o klubové činnosti KČT.

Odkazy


 

Blíží se konec dalšího ročníku časopisu TURISTA 2018. Do nového roku 2019 vykročí TURISTA s některými novinkami – časopis bude rozšířen o další stránky, nová bude koncepce, ceny časopisu a dále se zavedou zvýhodněné ceny předplatného pro členy KČT. Nová koncepce, stejně jako nové ceny časopisu pro členy KČT byly vyhlášeny a odsouhlaseny již na dubnové celostátní konferenci KČT. Rozšířený časopis bude v roce 2019 vycházet o rozsahu 76 stran vč. obálky, koncepční úpravy začínají číslem 1–2/2019.

 
Obrázek uživatele admin

Časopis TURISTA 2018. Již rok po založení Klubu českých turistů, tedy v roce 1889, začal vycházet klubový časopis, tehdy pod názvem Časopis turistů. Ten se přes varianty Turistika–Horolezectví nebo Turistika postupně ustálil na dnešní podobě TURISTA.

Obrázek uživatele admin

Čtěte v dubnovém vydání časopisu TURISTA (2018). Tajemné menhiry na šumavském Javorníku – k Měsíčnímu kameni.

Obrázek uživatele admin

Časopis TURISTA. Již rok po založení Klubu českých turistů, tedy v roce 1889, začal vycházet klubový časopis, tehdy pod názvem Časopis turistů. Ten se přes varianty Turistika-Horolezectví nebo Turistika postupně ustálil na dnešní podobě TURISTA.

Obrázek uživatele admin

V konkurenci 54 nominací na novinářskou cenu "Média na pomoc památkám - PRIX NON PEREANT" obdržel 1. místo časopis Klubu českých turistů TURISTA.

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab-cewe

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy