Jste zde

Domů

Aktuality

Novinky, aktuality, zpravodajství z Klubu českých turistů


90 let chaty na Vsackém Cábu

Obrázek uživatele admin

Bezručova chata

Klub českých turistů

se sídlem Revoluční 1056/8a, 110 05  Praha 1, Česká republika, dále jen „zadavatel“

vyhlašuje výběrové řízení na nájem Bezručovy turistické chaty, Lysá hora č. p. 856, 739 14 Ostravice

dále jen „nájem“

http://www.hervis.czPřijďte si v sobotu zaklusat do Mnichovic u Prahy! Připravena je 11 km trasa. Běh je po chůzi nejpřirozenější pohybu. Uvážíme-li, že běh přispívá k lepší fyzické kondici, která je následně dobře využitelná při turistice, pak běh jistě stojí za pozornost. Trend v KČT není nahradit chůzi během, ale občas přidat k chůzi také běh, resp. běžeckou turistiku jako přirozenou, tělu a mysli užitečnou formu pohybu.

Obrázek uživatele chvatal

Dne 1. září 2018 proběhlo v Nošovicích v rámci akce „Radegast den 2018“ slavnostní předání finančních příspěvků nejúspěšnějším žadatelům v projektu Radegast lidem 2018.

Od 1. září 2018 zlevňují České dráhy (ČD) cestování pro děti, studenty a důchodce ve všech vlacích Českých drah. Jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě jsou v prodeji od 1. září 2018. Cestující ve věku 6–18 let a studenti ve věku 18–26 let si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění na zvolené trati se slevou 75 %. Nové slevy mění pravidla i pro jiné cestující a pro In Kartu.

 
Obrázek uživatele admin

U příležitosti 130. výročí založení Klubu českých turistů tento mimořádně výstižný text vychází v  nakladatelství Pavel Ševčík Veduta Štíty v novém, bohatě ilustrovaném vydání.   

 
Obrázek uživatele admin

Pozdrav z báječných prázdnin TOM 4207 KADAO aneb ohlédnutí za letním táborem v údolí Rokytné a outdoorem v Norsku. Ahoj kamarádi, přátelé a příznivci, posíláme Vám všem radostný a hlasitě šťastný pozdrav z báječných prázdnin. 

Obrázek uživatele admin

Členové KČT (mototuristé - caravanisté)  mohou požádat o vydání CCI - Card Camping International)

Obrázek uživatele admin

Mezi významné akce, a navíc ještě mezi akce pořádané k 130 výročí založení KČT, patří i Letní turistický sraz, letos konaný v Sokolově. Turisté na něm oslaví i 130. výročí založení Klubu českých turistů a 100. výročí vyhlášení samostatné Československé republiky.

 
Obrázek uživatele admin

Musíme přebudovat čištění splaškových vod na Bezručově chatě. Klub českých turistů obdržel v minulých dnech zprávu z grantového programu Plzeňského Prazdroje o tom, že byl úspěšný se svojí grantovou žádostí týkající se Bezručovy chaty. 

 
Obrázek uživatele admin

Česká republika letos slaví 100 let od svého založení. Netradiční oslavu výročí samostatné republiky připravila ŠKODA AUTO ve spolupráci s dalšími partnery projektu pod názvem - Lví stopa. Jako dlouholetý sponzor profesionálních i amatérských cyklistických závodů, přichystala domácí automobilka pro tuto příležitost unikátní akci v podobě vytvoření největšího obrazu státního symbolu ČR na světě, ve tvaru dvouocasého lva. Ten bude zanesen v mapě České republiky, pomocí tras jednotlivých cyklistických stezek o celkové délce přesahující 2 000 km.

Obrázek uživatele admin

V pondělí 7. května 2018 byla zahájena výstavu KRAJINA ZNAČEK v karlovarském hotelu Imperial. Francouz pan Stephane Corbet, žije už dlouhá léta v České republice a je první, koho napadlo pojmout malované turistické značky v systému KČT za umělecká dílka a zaměřil se při jejich fotografování právě na ty odchylné od technického předpisu. V jeho pojetí a vytvořením velkoformátové fotografie pak vznikají působivé obrazy a vystoupí krása těchto „předmětů všedního dne“, které nás obklopují, aniž bychom si jich často povšimli, protože je považujeme za samozřejmé.

 
Obrázek uživatele admin

Někdo si mění jméno po svatbě, organizátoři seriálu, který se stal v loňském roce příjemnou novinkou mezi akcemi pro vyznavače nejpřirozenějšího lidského pohybu, se tak rozhodli už po 1. ročníku. Korunu Česka si totiž mnozí spojovali s jistou monarchistickou stranou a navíc nemožnost mít stejný název akce i webových stránek vedly pořadatele k preferování původního přívlastku celého seriálu „Nahoru na horu“.

 
Obrázek uživatele admin

"Skládačky" turistických tras KČT si můžete stáhnout v české, anglické a německé verzi v PDF.

 

   
  Obrázek uživatele admin

  V úterý 10. dubna 2018 začal spolek Ekologická organizace PagoPago zalesňovat kalamitní holiny v Jeseníkách na Bruntálsku. Zapojte se i vy!

   
  Obrázek uživatele admin

  Stránky

  Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

  Generální partner

  Lesy České republiky a.s.

           Partneři

            HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
            Fotolab-cewe

  Hlavní partneři

  Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
  Alpine Pro

           Partnerské spolky

            Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
          Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

  Partnerské instituce, organizace a firmy

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

  WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

  Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy