Jste zde

Domů

Aktuality

Novinky, aktuality, zpravodajství z Klubu českých turistů


V pondělí 7. května 2018 byla zahájena výstavu KRAJINA ZNAČEK v karlovarském hotelu Imperial. Francouz pan Stephane Corbet, žije už dlouhá léta v České republice a je první, koho napadlo pojmout malované turistické značky v systému KČT za umělecká dílka a zaměřil se při jejich fotografování právě na ty odchylné od technického předpisu. V jeho pojetí a vytvořením velkoformátové fotografie pak vznikají působivé obrazy a vystoupí krása těchto „předmětů všedního dne“, které nás obklopují, aniž bychom si jich často povšimli, protože je považujeme za samozřejmé.

 
Obrázek uživatele admin

Někdo si mění jméno po svatbě, organizátoři seriálu, který se stal v loňském roce příjemnou novinkou mezi akcemi pro vyznavače nejpřirozenějšího lidského pohybu, se tak rozhodli už po 1. ročníku. Korunu Česka si totiž mnozí spojovali s jistou monarchistickou stranou a navíc nemožnost mít stejný název akce i webových stránek vedly pořadatele k preferování původního přívlastku celého seriálu „Nahoru na horu“.

 
Obrázek uživatele admin

Firma Interreg zavádí pilotní provoz autobusových linek na trase Kaplice nádraží – Besednice – Soběnov – Benešov nad Černou

Obrázek uživatele admin

"Skládačky" turistických tras KČT si můžete stáhnout v české, anglické a německé verzi v PDF.

 

   
  Obrázek uživatele admin

  V úterý 10. dubna 2018 začal spolek Ekologická organizace PagoPago zalesňovat kalamitní holiny v Jeseníkách na Bruntálsku. Zapojte se i vy!

   
  Obrázek uživatele admin

  Celostátní konference KČT, duben 2018

  Obrázek uživatele admin

  Vydavatel map Klubu českých turistů, společnost TRASA, s. r. o., nově otevřela e-shop pro prodej turistických map. Příznivci map KČT tak mají možnost nakupovat mapy přímo u vydavatele. Klasické turistické mapy v měřítku 1:50 000 můžete nově objednávat na adrese https://trasa.shop5.cz.

   

  Obrázek uživatele admin

  6. ročník projektu KČT "Běžecká turistika" pokračuje 7. dubna dvěma akcemi...

  Obrázek uživatele chvatal

  Přijeďte do Zlína na šestý ročník festivalu turistických amatérských filmů a fotografií ve dnech 20. – 22. dubna 2018 tentokrát již podruhé v multikině Zlaté Jablko v centru Zlína. 

  Obrázek uživatele admin

  Volný přístup do otevřené krajiny pro všechny občany je jedním ze základních snah a cílů Evropské asociace turistických klubů (EATK). Proto EATK propaguje volný přístup do otevřené krajiny po celé Evropě, rozšíření investic do vývoje značených stezek a integraci turistických zájmů do plánování a právních úprav. 

  Obrázek uživatele admin

  Výstava v přepážkové hale v budově Zeměměřických a katastrálních úřadů v Praze – Kobylisích. Výstava je přístupna v pracovní dny  6-18 hodin.

  Obrázek uživatele admin

  Vychází nové číslo časopisu TURISTA 3/2018

  Obrázek uživatele admin

  Vedení KČT děkuje všem funkcionářům, pracovníkům ústředního sekretariátu KČT, členům KČT a partnerům a podporovatelům za přízeň, podporu a spolupráci v uplynulém roce a v jubilejním roce 130. výročí činnosti KČT přeje všem dobré zdraví, štěstí a radost ze setkávání na turistických akcích a trasách.

   

  Obrázek uživatele chvatal

  Na na webu Českého rozhlasu Brno, najdete krátký rozhovor s turisty Milanem Pernicou a Jurou Bílým, mnozí je znáte. 

  Obrázek uživatele admin

  Vyšlo nové číslo časopisu TURISTA 12/2017

  Obrázek uživatele admin

  Stránky

  Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

  Generální partner

  Lesy České republiky a.s.

           Partneři

            HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
            Fotolab-cewe

  Hlavní partneři

  Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
  Alpine Pro

           Partnerské spolky

            Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
          Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

  Partnerské instituce, organizace a firmy

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

  WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

  Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy