Jste zde

Domů

Lesy ČRFestival LESFEST

Hradec Králové, 2. listopadu 2016, Bio Central

Co nabídne divákům druhý ročník LesFestu, který se uskuteční 2. listopadu v Hradci Králové? Což třeba zamyšlení nad hlubokým propojením, které od věků existuje mezi lesem a životy lidí? Nebo fantastické pohledy do lidskému oku dosud skrytých hájemství přírody, do říše hmyzu, opylovačů nebo velkých šelem? Nebo snad pohledy na přelomové objevy a inovační postupy, které právě díky lesům nabízejí řešení mnohých globálních problémů a nabízejí cesty udržitelného rozvoje? Nakolik je vůbec možné srovnávat genialitu a dokonalost přírodní evoluce s těmi nejpokročilejšími výtvory lidské mysli?

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky bude s mnoha festivalovými hosty hledat i Radůza, jejíž koncert bude vyvrcholením festivalového programu.

Mgr. Ilona Dvořáková, specialistka marketingu, Lesy ČR

LESFEST, Hradec Králové 2. listopadu 2016

PROGRAM

Státní podnik Lesy České republiky a RADŮZA vás zvou na LesFest 2016, festival dokumentárních filmů o lese a přírodě. Festivalem vás provedou Ilona Dvořáková a režisér, scenárista, herec a moderátor Lumír Tuček.

10:00 – projekce pro školy

RÉBUS JMÉNEM TOUHA, 52 MIN • REŽIE: RYSZARD HUNKA • KANADA

Vědci se zabývají sexem zhruba stejně dlouho jako všichni ostatní – ale co touha? Film odhaluje tajemství sexu a touhy a zjišťuje, že sexuální diverzita a prožitek rozkoše jsou možná zásadní pro přežití druhu. Po filmu bude následovat diskuse s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou a Alexandrou Hrouzkovou.

BYLO NEBYLO NA STROMĚ, 14 MIN • REŽIE: MARLEEN VAN DER WERF • NIZOZEMÍ

Jedenáctiletá Filine sedí na stromě a setkává se s malými zázraky přírody kolem. Stromy v lese padají a Filine začne mít strach, že jednoho dne přijde o svůj výjimečný dub.

14:00 - Slavnostní zahájení

Ing. Daniel Szórád, Ph.D. – generální ředitel Lesy ČR, PhDr. Romana Lišková – náměstkyně primátora města Hradce Králové, Ing. Milan Zerzán – ředitel Městské lesy Hradce Králové a. s., Ing. Petr Alexander, Csc. – Harvest Films.

14:15

V LESE – ROK V LESE, 26 MIN • REŽIE: PETR KREJČÍ • ČESKÁ REPUBLIKA

14:50 

VOLÁNÍ LESA: ZAPOMENUTÁ MOUDROST STROMŮ, 52 MINUT • REŽIE: JEFF MCKAY • KANADA

Vědkyně vizionářka Diana Beresford-Kroeger nás doprovodí na cestě do pralesů severní polokoule. Ukáže nám silné pouto mezi stromy a lidmi i to, jak stromy pomáhají životu na naší planetě. Po filmu bude následovat diskuse s PhDr. Ivanem Ryndou.

16:15

APITERAPIE, 26 MIN • REŽIE: PATRICE GOLDBERG – EROL CETINER • BELGIE

Med a zdraví mají dlouhou společnou historii. Starověcí Egypťané med používali na léčení mnoha chorob. Dnes je známý především jako úlevný prostředek při nachlazení a bolestech v krku. Věděli jste však, že při aplikaci na některé rány má med úžasné hojivé účinky? Úl je skutečná lékárna.

19:00

KONCERT RADŮZA

Koncert Radůzy pro návštěvníky LesFestu.

Doprovodný program

„Ochutnej les”, lesní pedagogika, šéfkuchař Jan Haváš připraví guláš a další pokrmy z kance, ochutnáte různé druhy medů a další pochutiny z lesa.


 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
          Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy