Jste zde

Domů

100 let republiky - 130 let KČT

Celostátní projekt Klubu českých turistů:
100 let od vzniku republiky, 130 let od vzniku KČT

Série pochodů s názvem „100 let republiky, 130 let v pohybu“ 

„100 výletů, 100 kulturních zážitků, to je ideální příležitost, jak stylově oslavit kulaté výročí od vzniku republiky, rozhýbat tělo, pobýt na čerstvém vzduchu a sejít se s přáteli,“ říká organizátor Jaroslav Krejzlík a dodává, že vždy na každém pochodu se mohou účastníci těšit na tombolu, speciální razítko, samolepku a kulturní zážitek, který připomene vznik republiky. 

Partneři projektu


Klub českých turistů (KČT) prožívá v letošním roce jubilejní sezonu. Oslavy 130 let od založení KČT vyvrcholily ve druhém červnovém víkendu, zároveň klub připomíná 100 let od vzniku republiky. Právě u těchto příležitostí se uskutečnil 9. června 2018 slavnostní večer v Senátu Parlamentu České republiky.

 
Obrázek uživatele admin

Pro turisty, kteří mají zájem zúčastnit se všech tří akcí 9. – 11. června 2018, tj. Podskalského setkání turistů a Vltavanů, Pikniku v Botanické a Výstupu na Petřín, je připravena speciální nabídka – TURISTICKÝ PAS, který bude od 15. května 2018 k zakoupení v Informačním centru KČT, Fügnerovo náměstí 3, Praha 2 nebo na Podskalském setkání turistů a Vltavanů.

Obrázek uživatele admin

Oslava 130. výročí vzniku Klubu českých turistů v Mostě se konala v rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky organizovaných Statutárním městem Most.

Obrázek uživatele admin

Tradiční Splutí Vltavy pořádáme tentokrát kvůli souběžně konaným Primátorkám v úseku Hořejší nábřeží – Troja. Start je v neděli 10. června 2018 na náplavce v ulici Nábřežní na levém břehu Vltavy mezi Palackého a Jiráskovým mostem na ř.km 54,3, sraz v 8.00 hodin.

Obrázek uživatele admin

V klubovém časopise TURISTA č. 5/2018 vychází zvláštní příloha věnovaná oslavám 130. výročí Klubu českých turistů a akcím pořádaným na jeho počest.

 
Obrázek uživatele admin

Slavíme turistikou – 130 let v pohybu, zdravice předsedy KČT Vratislava Chvátala

Obrázek uživatele admin

Záštita nad oslavami 130 let KČT od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Obrázek uživatele admin

V článku, týkající se mediální spolupráce s televizí Nova jsme vás informovali o tom, že KČT představí tzv. mediální rodinu, která se stane novou tváří propagace turistických výletů pro rok 2018. Tato „mediální“ rodina byla „odtajněna“ dne 4. dubna 2018 v pořadu Snídaně s Novou. 

 
Obrázek uživatele admin

Česká republika oslaví letos 100 let od svého vzniku a Klub českých turistů si připomene 130 let od svého založení. KČT pokračuje v pochodech k těmto významným výročím. Zapojte se do projektu i vy a zúčastněte se některého z mnoha pochodů. Sbírejte do sběratelských brožur samolepky a originální razítka, zúčastněte se Velkého stoletého losování o hodnotné ceny.

 
Obrázek uživatele admin

Televize Nova, deníky Blesk s portálem Blesk.cz či celoplošná stanice Frekvence 1 potvrdily hlavní mediální partnerství s Klubem českých turistů v roce 2018. Cestou výraznější mediální a PR komunikace se rozhodl klub v roce, kdy slaví 130 let od svého založení a také v rámci oslav 100 let od vzniku republiky.

Obrázek uživatele admin

Nejen podle rčení "jak na Nový rok, tak po celý rok", ale také pro dobrou věc můžete vyrazit na některý z mnoha silvestrovských a novoročních výletů. Vykročte do jubilejního roku 2018 aktivně a nadýchejte se čerstvého vzduchu po bujarém silvestrovském veselí! 

 
Obrázek uživatele admin

Od vzniku Československé republiky uplyne 28. října 2018 přesně 100 let. Klub českých turistů má v roce 2018 rovněž důvod k oslavám – 11. června 2018 si připomeneme 130. výročí založení KČT. Projekt „100let republiky, 130 let v pohybu“ nabízí ideální příležitost obě významná výročí stylově oslavit. V nabídce je 100 pochodů, 100 výletů, 100 kulturních zážitků, do projektu jsou pořadatelsky zapojeny všechny oblasti KČT. Vydejte se s rodinou nebo skupinou přátel do přírody za zdravím a poznáním! Na všech akcích si zájemci mohou zakoupit sběratelské brožury, modrou, zelenou a červenou, do nichž lze získat z každého pochodu speciální razítko a samolepku...

Obrázek uživatele admin

Sekce pro Vás připravila jednoduchý záznamník (ke stažení z webových stránek zdarma) k 100. výročí vzniku ČR a 130. výročí vzniku Klubu českých turistů. Plnění bude od 17. listopadu 2017 až 18. listopadu 2018 – podmínkou je účast na třech hlavních akcích a dalších deseti akcích odborů či oblastí vázajících se k tomuto výročí. Po splnění podmínek bude vydán odznak. Vydávat bude sekce pěší turistiky na zveřejněných akcích. Podrobnější informace naleznete na záznamníku.

 

   
  Obrázek uživatele zikova

  Česká republika oslaví příští rok 100 let od svého vzniku a Klub českých turistů si připomene 130 let od svého založení. KČT pokračuje v pochodech k těmto významným výročím. Zapojte se do projektu i vy a zúčastněte se některého z mnoha pochodů. Sbírejte do sběratelských brožur samolepky a originální razítka, zúčastněte se Velkého stoletého losování o hodnotné ceny.

  Obrázek uživatele admin

  Česká republika oslaví příští rok 100 let od svého vzniku a Klub českých turistů pokračuje v pochodech k tomuto významnému výročí. I nadále je možné získat v cíli jednotlivých pochodů samolepky a razítka. Zapojte se do projektu i vy a zúčastněte se některého z mnoha pochodů. Tento měsíc jsou před námi poslední čtyři pochody, které ukončí první kolo projektu. 

  Obrázek uživatele admin

  Stránky

  Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

  Generální partner

  Lesy České republiky a.s.

           Partneři

            HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card
            Fotolab-cewe

  Hlavní partneři

  Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
  Alpine Pro

           Partnerské spolky

            Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
          Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

  Partnerské instituce, organizace a firmy

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

  WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

  Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy