Jste zde

Domů

100 let republiky - 130 let KČT

Celostátní projekt Klubu českých turistů:
100 let od vzniku republiky, 130 let od vzniku KČT

Série pochodů s názvem „100 let republiky, 130 let v pohybu“ 

„100 výletů, 100 kulturních zážitků, to je ideální příležitost, jak stylově oslavit kulaté výročí od vzniku republiky, rozhýbat tělo, pobýt na čerstvém vzduchu a sejít se s přáteli,“ říká organizátor Jaroslav Krejzlík a dodává, že vždy na každém pochodu se mohou účastníci těšit na tombolu, speciální razítko, samolepku a kulturní zážitek, který připomene vznik republiky. 


Velkolepý projekt 100 let republiky, 130 let v pohybu, vyvrcholil ve dnech 26. – 28. říj​na 2018 v Praze. Svým zajímavým turistickým i kulturním programem na náměstí Republiky v Praze KČT přispěl nemalým dílem do koncepce národních oslav Společné století. Dvouletý projekt, stejně jako celá letošní turistická sezona, bude oficiálně ukončen pochodem Za posledním puchýřem 17. listopadu 2018 v Semilech.

Obrázek uživatele admin

Ve dnech 26. – 28. října 2018 byla zakončena prestižní část klubového projektu „100 let republiky“, který zahrnoval nabídku 100 pochodů, 100 výletů, 100 kulturních zážitků, které bylo možné absolvovat na akcích Klubu českých turistů v České republice.

 
Obrázek uživatele admin

V rámci oslav 100 výročí založení ČSR byla v neděli 28. října 2018 vyvěšena největší turistická značka také na náměstí Republiky. Pokřtil ji horolezec Radek Jaroš.

Obrázek uživatele admin

Klub českých turistů zve na oslavy 100 let republiky. V rámci programu vyvěsíme největší turistickou značku na světě na Petřínské rozhledně. Oslavte v Praze 100 let republiky v podání Klubu českých turistů (KČT). Na náměstí Republiky, v rámci celostátních oslav Společné století proběhne 26. – 28. října 2018 bohatý kulturní, hudební i turistický program. V sobotu můžete vyrazit třeba na Petřín, kde proběhne turistický happening s vyvěšením největší turistické značky na Petřínské rozhledně.

 

Obrázek uživatele admin

Dokument České televize o historii Klubu českých turistů byl vysílán dne 21. října 2018

Před 130 lety (11. června 1888) vznikl jeden z nejstarších a největších spolků u nás, Klub českých turistů. Dnes KČT sdružuje téměř 35 000 turistů po celém Česku. Organizuje více než tisíc akcí pro zájemce o všechny druhy turistiky – pěší, cyklo, lyžařskou a vodní turistiku, mototuristiku, speleoturistiku, vysokohorskou turistiku, turistiku zdravotně postižených a nejnověji i hipoturistiku.

Obrázek uživatele admin

V pátek 7. září 2018 přivandroval neznámý krajánek  s turistickou holí a kostkovaným baťohem do sálu DDM v Újezdě nad Lesy, všech přítomných se vyptal na cestu a šťastně dorazil až k podiu. Z krajánka se vyklubala Klára Zezulová, kurátorka právě otevírané výstavy k 130 letům turismu v Čechách, na Moravě a Slovensku. Přesněji – v době, kdy „turisty“ jako jeden z mnoha spolků zakládal Vojta Náprstek – v obrozeneckých kruzích Rakouska Uherska. Československá turistika je totiž o 30 let starší než Československá republika!

 

Klub českých turistů (KČT) prožívá v letošním roce jubilejní sezonu. Oslavy 130 let od založení KČT vyvrcholily ve druhém červnovém víkendu, zároveň klub připomíná 100 let od vzniku republiky. Právě u těchto příležitostí se uskutečnil 9. června 2018 slavnostní večer v Senátu Parlamentu České republiky.

 
Obrázek uživatele admin

Pro turisty, kteří mají zájem zúčastnit se všech tří akcí 9. – 11. června 2018, tj. Podskalského setkání turistů a Vltavanů, Pikniku v Botanické a Výstupu na Petřín, je připravena speciální nabídka – TURISTICKÝ PAS, který bude od 15. května 2018 k zakoupení v Informačním centru KČT, Fügnerovo náměstí 3, Praha 2 nebo na Podskalském setkání turistů a Vltavanů.

Obrázek uživatele admin

Oslava 130. výročí vzniku Klubu českých turistů v Mostě se konala v rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky organizovaných Statutárním městem Most.

Obrázek uživatele admin

Tradiční Splutí Vltavy pořádáme tentokrát kvůli souběžně konaným Primátorkám v úseku Hořejší nábřeží – Troja. Start je v neděli 10. června 2018 na náplavce v ulici Nábřežní na levém břehu Vltavy mezi Palackého a Jiráskovým mostem na ř.km 54,3, sraz v 8.00 hodin.

Obrázek uživatele admin

V klubovém časopise TURISTA č. 5/2018 vychází zvláštní příloha věnovaná oslavám 130. výročí Klubu českých turistů a akcím pořádaným na jeho počest.

 
Obrázek uživatele admin

Slavíme turistikou – 130 let v pohybu, zdravice předsedy KČT Vratislava Chvátala

Obrázek uživatele admin

Záštita nad oslavami 130 let KČT od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Obrázek uživatele admin

V článku, týkající se mediální spolupráce s televizí Nova jsme vás informovali o tom, že KČT představí tzv. mediální rodinu, která se stane novou tváří propagace turistických výletů pro rok 2018. Tato „mediální“ rodina byla „odtajněna“ dne 4. dubna 2018 v pořadu Snídaně s Novou. 

 
Obrázek uživatele admin

Stránky

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy