Jste zde

Domů » Značení, mapy

MAPY KČT

Podrobnosti o prodeji se slevou členům KČT

Aktuální vydání map (stránky vydavatele map, společnosti TRASA, spol. s r. o.)

V roce 1991 se Klub českých turistů stal po 42 letech opět vydavatelem turistických map. Již vydané tituly vycházejí v opakovaných vydáních tak, aby trh byl stále uspokojován aktualizovanými mapami.

Edice map KČT pokrývá celé území ČR. Má jednotné měřítko 1:50 000, jednotný obsah i formu. Kartografický podklad tvoří mapy Zeměměřického úřadu.

Klad listů a koncepci zpracovali značkaři KČT spolu s dalšími odborníky. Turistický obsah mapy sestává z turistických značených tras, ze značek, které znázorňují turisticko-vlastivědnou náplň, a z doprovodných textů.

V současné době se na trhu vyskytují turistické mapy jiných vydavatelů téhož měřítka. Upozorňujeme turistickou veřejnost, že průběhy turistických značených tras nejsou v těchto mapách zpracovány podle aktualizovaných podkladů Klubu českých turistů a mohou vykazovat oproti našim mapám a hlavně oproti skutečnosti v terénu menší či větší rozdíly.

Turistické mapy KČT obsahují kromě značených pěších tras také cyklotrasy a  lyžařské běžecké trasy. Jsou tak vhodné nejen pro pěší turistiku ale také pro cykloturistiku a lyžařskou turistiku.
Kromě papírových map jsou v nabídce vydavatelství Trasa také laminované mapy..

Uspořádání mapy a textů

Jednotlivá pole mapy jsou od sebe oddělena pouze lomem papíru a lokality, které se nacházejí v jednom sloupci (nebo řadě) na mapě, jsou popsány vždy v tomtéž sloupci (téže řadě) na rubové straně. Tím se ulehčuje vazba při sledování mapy a současném čtení textů. Je-li mapa rozevřena vždy v jedné své dílčí části, postačí ji otočit a texty pohotově číst, aniž by se musela rozevírat celá plocha mapy. Popisovaná hesla v textu jsou pro snažší orientaci v mapě žlutě podtržena, zarámována nebo podbarvena podle své důležitosti.

Prodej map

Všechny vydané tituly jsou v prodeji poměrně snadno dostupné, ve většině knihkupectví, v různých internetových obchodech – pro členy KČT se dají koupit za mimořádně výhodné ceny přímo u společnosti TRASA (zhotovitel map) www.trasa.cz, v našem e-shopu KČT, v turistickém infocentru KČT v Praze 2, u regionálních prodejců, Zdeněk Cabalka www.mapycabalka.cz (Morava) a Ivan Press mail: mapy@cmail.cz a na oblastních sekretariátech KČT, pokud si je nechávají posílat.

S kartou EUROBEDS můžete získat slevu při nákupu turistické mapy KČT ve výši cca 20% oproti běžné prodejní ceně. Papírové turistické mapy KČT jsou pro členy KČT za cenu 79 Kč (běžná cena 99 Kč). U Trasy je možné si objednat také laminované mapy, které mají mnohem větší životnost (nedají se roztrhnout, odolají dešti) za cenu 118 Kč (běžná cena 139 Kč).

Přehled míst, kde lze uplatnit kartu EUROBEDS pro nákup map se slevou

Podrobnosti

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

           HAMÉTuristické známkyBoCo

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinuČeské dráhy a.s.Author - evropská značka jízdních kolČeská spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

           Asociace A-TOMKST - Klub slovenských turistůPTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze OEAV - Oesterreichischer AlpenvereinOesterreichischer TouristenklubFichtelgebirgsverein e.V.Česká asociace Sport pro všechnyFolklorní sdružení České republikySokolJunák – svaz skautů a skautek ČR

Partnerské instituce, organizace a firmy

Český olympijský výborMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČRMinisterstvo životního prostředí ČRMinisterstvo pro místní rozvoj ČRCzech TourismKonto Bariérykudyznudy.cz - tipy na výletLabská stezkaCzeCot - turistický portál České republikyMinisterstvo kultury ČRNárodní památkový úřadMinisterstvo práce a sociálních věcí ČRMinisterstvo zemědělství ČRNárodní zemědělské muzeumTuristické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis TuristaPraha - Kulturní kalendář 366 dníKAPesní KATalogy volného času KAP-KAPortál DŘEVO a STAVBYČasopis MŮŽEŠ