Jste zde

Domů

ilustrační foto archiv
ilustrační foto archiv

Nové Město pod Smrkem se stává centrem stezek pro terénní cyklisty. Veřejností oblíbené síti rekreačních stezek pro cyklisty v blízkosti Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverda v Libereckém kraji (nazývané Singltrek pod Smrkem) přibyly v sobotu 25. června nové kilometry trasy, které singltrek propojily s novým nástupním místem. To se nalézá u přírodního koupaliště přímo v Novém Městě pod Smrkem.

Singltrek je společným projektem Lesů ČR, Svazku obcí Smrk a České mountainbikové asociace (ČeMBA). Otevřením nového nástupního místa Singltrek pod Smrkem přestává být pouhým okruhem a stává se plnohodnotnou sítí singltrekových stezek.

Singltrek pod Smrkem průběžně nabízí nejen větší počet kilometrů stezek, ale i stezky rozdílné náročnosti. Díky tomu začíná být přístupný pro celou řadu cyklistů – třeba pro začátečníky a rodiny s dětmi či handicapované, pro které byla jízda v terénu doposud těžko přístupná, nebo pro cyklisty, kteří jízdu v terénu hravě zvládají.

„Dokončení této etapy projektu Česko-polský singltrek pod Smrkem v Jizerských horách a předání cyklistické veřejnosti k užívání je názorným příkladem přeshraniční spolupráce s polskými partnery, kterými jsou Město Świeradów-Zdrój a Nadlesnictví Świeradów a skutečným naplněním záměru projektu, který nás nejen přibližuje přírodě, ale také našim sousedům. Singltrek zde tak získává další dimenzi – spojuje národy,“ říká koordinátorka projektu Blanka Nedvědická.

 Lesy ČR, 23. června 2011

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

           HAMÉTuristické známkyBoCo

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinuČeské dráhy a.s.Author - evropská značka jízdních kolČeská spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

           Asociace A-TOMKST - Klub slovenských turistůPTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze OEAV - Oesterreichischer AlpenvereinOesterreichischer TouristenklubFichtelgebirgsverein e.V.Česká asociace Sport pro všechnyFolklorní sdružení České republikySokolJunák – svaz skautů a skautek ČR

Partnerské instituce, organizace a firmy

Český olympijský výborMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČRMinisterstvo životního prostředí ČRMinisterstvo pro místní rozvoj ČRCzech TourismKonto Bariérykudyznudy.cz - tipy na výletLabská stezkaCzeCot - turistický portál České republikyMinisterstvo kultury ČRNárodní památkový úřadMinisterstvo práce a sociálních věcí ČRMinisterstvo zemědělství ČRNárodní zemědělské muzeumTuristické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis TuristaPraha - Kulturní kalendář 366 dníKAPesní KATalogy volného času KAP-KAPortál DŘEVO a STAVBYČasopis MŮŽEŠ