Jste zde

Domů

Záznamník TK
Logo Rodinná turistika
Logo OZP

Toulavý kočárek

O projektu

Projekt Toulavý kočárek reprezentuje speciální soubor turistických akcí (pochodů) v jejichž rámci pořadatelé na základě výzvy sekce RT připravili trasy i pro nejmenší turisty – trasy pro rodiče s dětmi v kočárku. KČT se programu pro rodiny s dětmi věnuje dlouhodobě, a tak předchozí velmi úspěšný a oblíbený projekt Toulavý náprstek získal v roce 125. výročí založení KČT dustojného a životaschopného nástupce.

Turistické trasy pro kočárky zařazené do projektu Toulavý kočárek nejsou „pouhým“ pochodem. Pořadatelé musí kromě zajímavé trasy sjízdné pro kočárky garantovat m.j. i minimální program pro děti v rámci navržené trasy (hry, soutěže, kvízy atd.).

Pro specifický okruh účastníků akcí rodinné turistiky, tj. pro rodiče s dětmi v kočárku, navrhla a vydala sekce Rodinné turistiky kapesní záznamník pro evidenci účastí na akcích rodinné turistiky i na pochodech z projektu Toulavý kočárek.

Pravidla pro účast na akcích Toulavý kočárek 2014

1. Trasy turistických pochodů označené logem Toulavý kočárek jsou určeny pro rodiny s dětmi vyžadujícími alesp. částečný přesun s pomocí kočárku, tzn. nejsou schopny projít celou trasu.

2. Projekt Toulavý kočárek podporuje rodinnou turistiku. Pochodů se proto může zúčastnit kterákoliv rodina s malými dětmi (členové i nečlenové KČT). Kočárek může být doprovázen taktéž prarodiči nebo jinými dospělými členy (příbuznými) rodiny.

3. Trasa pochodu Toulavý kočárek nesmí přesáhnout 10 kilometrů a musí obsahovat drobnou soutěž, hru, dovednostní test atd. – podle možností pořadatele.

4. Pochody zařazené do projektu Toulavý kočárek si ponechávají svůj tradiční název, např. Pohádkový les, Korálky atd.

Pořadatel má povinnost:

- používat při propagaci akce logo projektu Toulavý kočárek

- v propozicích, na webu akce/obdoru i jinak prezentovat mezi partnery loga aktuálních partnerů projektu

- na startu (nebo v cíli) umístit ogo partnerů a suvenýry určené po absolvování trasy pro dítě (děti) v kočárku

- pořídit z akce 2-3 fotografie dokumentující účast a propagaci partnerů akce

- po skončení akce odeslat e-mailem informaci o počtu účastníků na akci (hlavně kočárků) a snímky pověřenému členovi sekce Rodinné turistiky

5. V cíli trasy Toulavý kočárek obdrží rodič (resp. dítě) speciální dárek od jednoho z partnerů projektu (např. Hamánek) a razítko do záznamníku.

6. V cíli trasy ostatních pochodů rodinné turistiky (nezařazených do projektu Toulavý kočárek, ale označených piktogramem Rodinné turistiky) obdrží účastníci od sekce rodinné turistiky KČT a pořadatele  jiný suvenýr a razítko do záznamníku.

7. V případě, že rodina s dětmi absolvuje alespoň 4 trasy Toulavý kočárek (viz razítka z těchto akcí v příslušném políčku záznamníku) a dalších libovolných 6 akcí rodinné turistiky, získá rodič, resp. dítě, odměnu (cenu-suvenýr) za tuto dlouhodobou aktivitu. Tento významnější dárek od jednoho z partnerů projektu si vyzvedne po předchozí domluvě a předložení záznamníku Toulavý kočárek s razítky v sídle pořadatele trasy Toulavý kočárek a to nejblíže místa bydliště účastníka.

Sekce rodinné turistiky KČT a pořadatelé akcí se těší na vaši účast a na setkávání při turistice a přejí všem hezké zážitky po celý turistický rok.

Oficiální loga ke stažení

Obrázek uživatele admin

Plánované akce projektu Toulavý kočárek
(výběr z centrální Databáze turistických akcí KČT)

od:

oblast:

akce, místo:

do:

typ:

   NAČÍTÁM VÝBĚR AKCÍ Z DATABÁZE   nalezeno akcí: 80 / stránka: 1 / 4   

datum od/do

název / soubory ke stažení

místo konání

1. 1. 2017

Sleva KČTTuristika mládežeNovoroční čtyřlístekVystup na svůj vrcholHipoturistikaToulavý kočárekRodinná turistikaLyžařská turistikaCykloturistikaPěší turistikaNovoroční čtyřlístek - hvězdicový výstup na Orlík (13. ročník)

Humpolec, zřícenina hradu Orlík
okr: Pelhřimov

1. 1. 2017

Turistika mládežeNovoroční čtyřlístekTuristika zdravotně postiženýchHipoturistikaToulavý kočárekRodinná turistikaMototuristikaVysokohorská turistikaLyžařská turistikaCykloturistikaPěší turistikaNovoroční výstup na Andrlův Chlum (18. ročník)

Andrlův Chlum
okr: Ústí n.Orlicí

1. 1. 2017

Turistika mládežeToulavý kočárekRodinná turistikaPěší turistikaNovoroční výstup na Blansko (35. ročník)

hrad Blansko
okr: Ústí nad Labem

1. 1. 2017

Turistika mládežeTuristická známkaNovoroční čtyřlístekTuristika zdravotně postiženýchToulavý kočárekRodinná turistikaCykloturistikaPěší turistikaNovoroční výstup na haldu Ema (11. ročník)

Ostrava
okr: Ostrava

1. 1. 2017

Turistika mládežeNovoroční čtyřlístekToulavý kočárekRodinná turistikaPěší turistikaNovoroční výstup na hrad Starý Jičín (4. ročník)
Propozice - ke stažení (pdf)

Nový Jičín
okr: Nový Jičín

1. 1. 2017

Sleva KČTIVVToulavý kočárekLyžařská turistikaPěší turistikaNovoroční výstup na Stropník (41. ročník)

Osek
okr: Teplice

7. 1. 2017

DvoustovkaIVVToulavý kočárekPěší turistikaKrušnohorské poselství (15. ročník)

Jirkov
okr: Chomutov

4. 2. 2017

Turistika mládežeDvoustovkaIVVVystup na svůj vrcholToulavý kočárekRodinná turistikaPěší turistikaOpatovské šmajd (22. ročník)
Propozice - ke stažení (pdf)

Velké Opatovice
okr: Blansko

25. 2. 2017

Sleva KČTTuristika mládežeIVVToulavý kočárekRodinná turistikaPěší turistikaIVV + Milevské maškary (6. ročník)

Milevsko
okr: Písek

25. 3. 2017

DvoustovkaIVVToulavý kočárekCykloturistikaPěší turistikaPochod Českým rájem - Putování za Rumcajsem (51. ročník)

Jičín
okr: Jičín

1. 4. 2017

Akce A-TOMuTuristika mládežeDvoustovkaBěžecká turistikaToulavý kočárekRodinná turistikaCykloturistikaPěší turistikaDo Okoře bez oře (46. ročník)

Kralupy nad Vltavou - Okoř a okolí
okr: Mělník

8. 4. 2017

Toulavý kočárekPěší turistikaJarní výlet na Stropník (14. ročník)

Osek
okr: Teplice

8. 4. 2017

IVVVystup na svůj vrcholToulavý kočárekPěší turistikaÚstecká jarní 50 (51. ročník)

Ústí n.L.
okr: Ústí n.L.

8. 4. 2017

Akce A-TOMuTuristika mládežeToulavý kočárekRodinná turistikaPěší turistikaZa Velikonočním vajíčkem (34. ročník)

Zlín - Malenovice
okr: Zlín

9. 4. 2017

Turistika mládežeTuristická známkaDvoustovkaTuristika zdravotně postiženýchToulavý kočárekRodinná turistikaCykloturistikaPěší turistikaJarní výstup s Emou na Emu (6. ročník)

Ostrava - halda Ema
okr: Ostrava

15. 4. 2017

Turistika mládežeTuristická známkaVystup na svůj vrcholToulavý kočárekRodinná turistikaSvrateckou hornatinou k rozhledně Horní les (11. ročník)

rozhledna Horní les
okr: Žďár nad Sázavou

22. 4. 2017

Sleva KČTToulavý kočárekRodinná turistikaCykloturistikaPěší turistikaChotěbořské putování (9. ročník)
Propozice - rodinná turistika - ke stažení (pdf)
Propozice - Chotěbořské putování - ke stažení (pdf)

Chotěboř
okr: Havlíčkův Brod

22. 4. 2017

Turistika mládežeDvoustovkaIVVToulavý kočárekRodinná turistikaCykloturistikaPěší turistikaPlánská 50 (45. ročník)
Propozice akce - ke stažení (pdf)

Planá
okr: Tachov

22. 4. 2017

Turistika mládežeToulavý kočárekRodinná turistikaPěší turistikaVia Longa (30. ročník)

Orlické Podhůčí-Říčky
okr: Ústí nad Orlicí

22. 4. 2017

Turistika mládežeTuristická známkaDvoustovkaToulavý kočárekRodinná turistikaCykloturistikaPěší turistikaZa krásami okolí Nedvědice (44. ročník)
Propozice - ke stažení (pdf)

Nedvědice
okr: Brno-venkov

... ...

Načteno z centrální Databáze turistických akcí KČT

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608 Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny
          Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy