Jste zde

Domů

KČT vydal novou sbírkovou edici samolepek ke 100 letům vzniku republiky

KČT vydal novou sbírkovou edici samolepek ke 100 letům vzniku republiky (srpen 2017)

100 let republiky, 130 let v pohybu  100 let republiky, 100 pochodů a výletů, 100 kulturních zážitků  130 let KČT

Česká republika oslaví příští rok 100 let od svého vzniku a Klub českých turistů pokračuje v pochodech k tomuto významnému výročí. I nadále je možné získat v cíli jednotlivých pochodů samolepky a razítka. Zapojte se do projektu i vy a zúčastněte se některého z mnoha pochodů. Tento měsíc jsou před námi poslední čtyři pochody, které ukončí první kolo projektu. 

  • První se koná od 11. do 13. srpna 2017 a láká na Skalní hrádky Labských pískovců. Start je v Krásné Lípě. Trasy pro pěší jsou od deseti do 100 km a pro cyklisty od 16 do 101 km.
  • Od 17. do 19. srpna 2017 se v Jindřichově Hradci konají pochody Krajem pětilisté růže. Akce má tři etapy, každý den se uskuteční jedna etapa a nabízí trasy o několika délkách. Na závěr se uskuteční i společenský večer. Na akci je nutné se předem přihlásit. 
  • Poslední dva pochody jsou naplánovány na 26. srpna 2017. V Praze se tento den koná Pochod k výročí otevření rozhledny na Petříně a dorazit mohou pěší i cyklisté. Účastníci budou moci také zdarma vystoupit na Petřínskou rozhlednu a prohlédnout si venkovní část Botanické zahrady v Tróji, kde pochod končí.
  • Ve Světlé nad Sázavou se ve stejný den koná pochod cestami Jaroslava Haška, který je také určený pro pěší i cyklisty. Každý účastník získá skleničku s emblémem a bude si moci prohlédnout světelské podzemí. 

A potom se již všichni můžeme těšit na druhé kolo, které začíná v září a nabídne 35 pochodů. Více o pochodech i celém projektu na www.100letvznikurepubliky.cz.

Miroslav Tausig, Turista 9/2017

Obrázek uživatele admin

Akce pořádané k výročí „100 let republiky“
(výběr z centrální Databáze turistických akcí KČT)

od:

oblast:

akce, místo:

do:

typ:

celkem nalezeno akcí: 5

datum od/do

název / soubory ke stažení

místo konání

25. 11. 2017

Sleva KČTTuristika mládežeDvoustovka100 let republikyHipoturistikaRodinná turistikaPěší turistikaPo stopách armádního generála Ludvíka Svobody (11. ročník)
Propozice - ke stažení (pdf)

Trnava
okr: Třebíč

25. 11. 2017

Turistika mládežeDvoustovkaIVV100 let republikyRodinná turistikaPěší turistikaPodzimní setkání turistů Středočeské oblasti KČT (5. ročník)
Propozice k akci - ke stažení (pdf)

Roztoky u Křivoklátu
okr: Rakovník

16. 12. 2017

Turistika mládežeDvoustovkaIVVVystup na svůj vrchol100 let republikyRodinná turistikaPěší turistikaVánoční pochod v Kolíně – memoriál Z. Uhra,O. Dobiáše a J. Macouna (41. ročník)

Kolín
okr: Kolín

26. 12. 2017

Sleva KČTAkce A-TOMuTuristika mládežeDvoustovkaIVV100 let republikyRodinná turistikaPěší turistikaŠtěpánská vycházka se zpíváním koled (42. ročník)
Propozice - ke stažení (doc)

Oznice – Restaurace "Pepi"
okr: Vsetín

30. 12. 2017

Turistika mládežeDvoustovkaNovoroční čtyřlístek100 let republikyHipoturistikaRodinná turistikaLyžařská turistikaCykloturistikaPěší turistikaSilvestr na Chrudimce (34. ročník)

Filipov-pramen Chrudimky
okr: Chrudim

Načteno z centrální Databáze turistických akcí KČT

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608 Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny
          Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy