Jste zde

Domů


Již rok po založení Klubu českých turistů, tedy v roce 1889, začal vycházet klubový časopis, tehdy pod názvem Časopis turistů. Ten se přes varianty Turistika-Horolezectví nebo Turistika postupně ustálil na dnešní podobě Turista

Co je náplní časopisu TURISTA

  • novinky a zajímavosti z vlastivědy České republiky pro aktivní turisty
    zejména o přírodních zajímavostech, kulturních, architektonických a technických památkách
  • náměty na výlety zvláště pro ty, kdo se nejen vozí, ale i chodí, běžkují, jezdí na kole či na lodi
  • informace o turistickém vybavení a o zdravotních aspektech turistiky
  • informace o službách pro turisty 
  • pozvánky na turistické akce, které jsou otevřeny veřejnosti
  • poznávací soutěž o ceny
  • speciální vlastivědně-turistická křížovka, také s cenami pro luštitele
  • v části "ZPRÁVY" informace o klubové činnosti KČT.

Časopis je plnobarevný a má 64 stran a laminovanou obálku.

Ukázkové číslo 12/2010

Starší číslo Turisty, které si můžete prohlédnout v plném rozlišení (číslo zdarma).

Cena a předplatné

Vychází 10 čísel ročně, vždy na začátku měsíce (kromě ledna a srpna).
Roční předplatné TURISTY pro členy KČT je 366 Kč/rok - objednává se výhradně prostřednictvím odboru, ve kterém je člen registrován, a to na celý kalendářní rok.
Pro nečleny KČT je roční předplatné 480 Kč, zahájit předplácení lze kdykoli.
Cena za 1 výtisk v "pultovém" prodeji je 48 Kč.
Od ročníku 2011 je k dispozici i elektronická verze, jedno číslo 38 Kč, loňský celý archív 380 Kč, starší ročníky pak 300 Kč.

Časopis si lze předplatit prostřednictvím SEND Předplatné, s.r.o., telefonicky na 225 985 225 nebo 777 333 370, SMS na 605 202 115, e-mailem send@send.cz, nebo na www.send.cz.

TURISTU si lze předplatit i na Slovensku u Magnet Press Slovakia s.r.o., Šustekova 8, 85104 Bratislava-Petržalka, mail predplatne@press.sk, web www.press.sk.

TURISTU prodávají obchodníci zásobovaní První novinovou, a.s. (PNS), navíc je přímo dodáván některým prodejnám potřeb pro turisty, například prodejně map a průvodců KIWI v Praze, Jungmannově ul., nebo Turistickému infocentru v Praze na Fügnerově nám.

Když napíšete na mail turista@literaplzen.cz Vaše bydliště, pošleme Vám adresy nejbližších prodejen, kde je časopis k dispozici.

TURISTU si lze předplatit i na Slovensku u Magnet Press Slovakia s.r.o., Šustekova 8, 85104 Bratislava-Petržalka, mail predplatne@press.sk, web www.press.sk.

Elektronická verze TURISTY je k dispozici na www.publero.com. Jedno ze starších čísel si zde můžete pročíst celé zdarma. Na publero.com je navíc možnost zakoupení elektronické podoby celého loňského ročníku za velmi zvýhodněnou cenu.

Redakce

Šéfredaktorka: Mgr. Svatava Pátková
Adresa: Školní 68, 31200 Plzeň
telefon: 602 932 933, 371 425 286
e-mail: turista@literaplzen.cz
internet: turista.nacestu.cz

Produkce, objednávky inzerce

Litera Plzeň, s.r.o.
Adresa: Školní 68, 31200 Plzeň
telefon: 608 238 626, 371 120 613
e-mail: info@literaplzen.cz
internet: www.literaplzen.cz


Odkazy

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

           ŠKODA AutoDesert EssenceHAMÉTuristické známkyBoCo

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinuČeské dráhy a.s.Author - evropská značka jízdních kolČeská spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

           Asociace A-TOMKST - Klub slovenských turistůPTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze OEAV - Oesterreichischer AlpenvereinOesterreichischer TouristenklubFichtelgebirgsverein e.V.Česká asociace Sport pro všechnyFolklorní sdružení České republikySokolJunák – svaz skautů a skautek ČR

Partnerské instituce, organizace a firmy

Český olympijský výborMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČRMinisterstvo životního prostředí ČRMinisterstvo pro místní rozvoj ČRCzech TourismKonto Bariérykudyznudy.cz - tipy na výletCzeCot - turistický portál České republikyMinisterstvo kultury ČRNárodní památkový úřadMinisterstvo práce a sociálních věcí ČRMinisterstvo zemědělství ČRNárodní zemědělské muzeumTuristické infocentrum KČT To má ŠŤÁVU - Slevy a tipy pro zákazníky Skupiny ČEZ získejte na www.stava.czPlzeňský Prazdroj

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis TuristaPortál Turistika.czKAPesní KATalogy volného času KAP-KAPortál DŘEVO a STAVBYČasopis MŮŽEŠRegionální televize