Jste zde

Domů


Již rok po založení Klubu českých turistů, tedy v roce 1889, začal vycházet klubový časopis, tehdy pod názvem Časopis turistů. Ten se přes varianty Turistika-Horolezectví nebo Turistika postupně ustálil na dnešní podobě Turista

Co je náplní časopisu TURISTA

  • novinky a zajímavosti z vlastivědy České republiky pro aktivní turisty
    zejména o přírodních zajímavostech, kulturních, architektonických a technických památkách
  • náměty na výlety zvláště pro ty, kdo se nejen vozí, ale i chodí, běžkují, jezdí na kole či na lodi
  • informace o turistickém vybavení a o zdravotních aspektech turistiky
  • informace o službách pro turisty 
  • pozvánky na turistické akce, které jsou otevřeny veřejnosti
  • poznávací soutěž o ceny
  • speciální vlastivědně-turistická křížovka, také s cenami pro luštitele
  • v části "ZPRÁVY" informace o klubové činnosti KČT.

Časopis je plnobarevný a má 64 stran a laminovanou obálku.

Ukázkové číslo 12/2010

Starší číslo Turisty, které si můžete prohlédnout v plném rozlišení (číslo zdarma).

Cena a předplatné

Vychází 10 čísel ročně, vždy na začátku měsíce (kromě ledna a srpna).
Roční předplatné TURISTY pro členy KČT je 366 Kč/rok - objednává se výhradně prostřednictvím odboru, ve kterém je člen registrován, a to na celý kalendářní rok.
Pro nečleny KČT je roční předplatné 480 Kč, zahájit předplácení lze kdykoli.
Cena za 1 výtisk v "pultovém" prodeji je 48 Kč.
Od ročníku 2011 je k dispozici i elektronická verze, jedno číslo 38 Kč, loňský celý archív 380 Kč, starší ročníky pak 300 Kč.

Časopis si lze předplatit prostřednictvím SEND Předplatné, s.r.o., telefonicky na 225 985 225 nebo 777 333 370, SMS na 605 202 115, e-mailem send@send.cz, nebo na www.send.cz.

TURISTU si lze předplatit i na Slovensku u Magnet Press Slovakia s.r.o., Šustekova 8, 85104 Bratislava-Petržalka, mail predplatne@press.sk, web www.press.sk.

TURISTU prodávají obchodníci zásobovaní První novinovou, a.s. (PNS), navíc je přímo dodáván některým prodejnám potřeb pro turisty, například prodejně map a průvodců KIWI v Praze, Jungmannově ul., nebo Turistickému infocentru v Praze na Fügnerově nám.

Když napíšete na mail turista@literaplzen.cz Vaše bydliště, pošleme Vám adresy nejbližších prodejen, kde je časopis k dispozici.

TURISTU si lze předplatit i na Slovensku u Magnet Press Slovakia s.r.o., Šustekova 8, 85104 Bratislava-Petržalka, mail predplatne@press.sk, web www.press.sk.

Elektronická verze TURISTY je k dispozici na www.publero.com. Jedno ze starších čísel si zde můžete pročíst celé zdarma. Na publero.com je navíc možnost zakoupení elektronické podoby celého loňského ročníku za velmi zvýhodněnou cenu.

Redakce

Šéfredaktorka: Mgr. Svatava Pátková
Adresa: Školní 68, 31200 Plzeň
telefon: 602 932 933, 371 425 286
e-mail: turista@literaplzen.cz
internet: turista.nacestu.cz

Produkce, objednávky inzerce

Litera Plzeň, s.r.o.
Adresa: Školní 68, 31200 Plzeň
telefon: 608 238 626, 371 120 613
e-mail: info@literaplzen.cz
internet: www.literaplzen.cz


Odkazy

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor OEAV - Oesterreichischer Alpenverein Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny
          Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistické listy