Jste zde

Domů

Již rok po založení Klubu českých turistů, tedy v roce 1889, začal vycházet klubový časopis, tehdy pod názvem Časopis turistů. Ten se přes varianty Turistika-Horolezectví nebo Turistika postupně ustálil na dnešní podobě Turista.

Součástí časopisu jsou i ZPRÁVY Z KČT - ty si (na rozdíl od placeného časopisu) můžete přečíst a stáhnout zde zdarma:


Časopis TURISTA 8-9/2017
obálka čísla 1-2/2017
obálka čísla 3/2017
obálka čísla 4/2017
obálka čísla 5/2017
obálka čísla 6/2017
obálka čísla 7/2017
obálka čísla 8-9/2017

Turista č. 8–9/2017

Od 23. srpna 2017 začala rozesílka a distribuce čísla 8–9/2017 časopisu Turista. Poprázdninové dvojčíslo přináší několik zajímavých článků i zajímavého čtení.

Nosným článkem čísla je povídání o lázních Jeseník a o jeho okolí nazvaný V krajině vodoléčby, vodoléčba se zde zrodila před dvěma sty let. Hradních zřícenin je u nás velmi mnoho – první článek o těchto památkách s názvem Pět téměř neznámých romantických zřícenin může být i zajímavým tipem na výlety. Pokračují i oblíbené seriály Rozhledny a Chaty Klubu českých turistů, představena je rozhledna Drahoušek a chata na Ondřejníku.
Partnerem časopisu je outdoorová firma YATE – přední český výrobce karimatek a spacáků.

Turista č. 7/2017

V týdnu od 26. června 2017 je na všechny předplatitele i do široké sítě prodejen PNS v celé ČR distribuován časopis Turista č. 7/2017.

Tématem čísla je zajímavé povídání o ostravském areálu Landek Park i o dolu Michal, který je pomníkem hornické historie Ostravy. Seriál Chaty Klubu českých turistů pokračuje již šestým dílem - tentokráte jsou představeny chýše u Sv. Anny na Tanneberku a chýše u pomníku Jana Koziny Na Hrádku. Partnerem časopisu je firma Sport Arsenal - výrobce cyklistických brašen a nosičů.

Turista č. 6/2017

Koncem května 2017 bylo vydáno a distribuován další číslo časopisu TURISTA ročník 2017.Nosným tématem č. 6/2017 jsou Litoměřice, městečko spojené s básníkem K. H. Máchou. V Litoměřicích i v okolí je mnoho zajímavých míst pro děti i pro dospělé. Pro milovníky kol, pro vodáky i milovníky pěší turistiky přináší nejnovější číslo námět na zajímavé túry v okolí poetické říčky Nežárka. Jedno z našich nejkrásnějších skalních měst, Adršpašsko-teplické skály, a rozhledna na Čapím naplňují další díl seriálu o rozhlednách. Nepřehlédnutelný je i další díl seriálu z autorské dílny Soukup&David pojmenovaný Kam zmizel Jakub Krčín?, který nás zavádí na Sedlčansko do vísky Obděnice. Seriál o chatách KČT pokračuje informacemi o útulně a rozhledně na Dobrošově nad Náchodem

V č. 6/2017 se prezentuje další významná česká outdoorové firma - tou je tentokráte pražský a brněnský outdoorový prodejce a dovozce Hanibal. Zajímavé jsou i tři ceny, které Hanibal věnoval do již zavedené a oblíbené Soutěže pro čtenáře časopisu.

Časopisy Turista a lidé&HORY lze objednávat na turista@lideahory.cz

Turista č. 5/2017

V týdnu od 25. dubna 2017 byla dle harmonogramu prováděna rozesílka časopisu Turista č. 5/2015, předplatitelé měli časopis obdržet do 29. dubna 2017.

Stěžejní téma tohoto čísla tvoří tentokráte informace o nových možnostech turistiky v bývalém rozsáhlém vojenském prostoru Brdy. Na mapce, která je součástí těchto informací, lze dobře vyčíst průběh značených cest – všechny zde budou vyznačeny do konce roku 2018. K zajímavým námětům na výlet patří např. povídání o loupežníkovi „grázlovi“ Graselovi nebo druhý díl pojednání o hrdelním právu v Karlovarském kraji. Každého jistě zaujme povídání o severočeské pánvi a o zámku Jezeří, nepřehlédnutelný je rovněž rozhovor s autory rozhlasového pořadu Výlety s Dvojkou, kterými jsou Světlana Lavičková a Václav Žmolík - ostatně partnerem tohoto pořadu je i časopis Turista.

V seriálu o rozhlednách je představena nová dřevěná věž Na Velkém Lopeníku, která se nachází na česko-slovenské hranici nad obcí Březová. V dalším dílu o historii chat KČT je se mají čtenáři možnost seznámit s útulnou a rozhlednou na Svatoboru, otevření obou objektů se uskutečnilo 8. a 9. září 1900. Ve Vybavení pro turistiku se představuje specialista na outdoor a turistiku, prodejní portál  Lezec-shop.cz. Tento významný český prodejce věnoval pro soutěživé čtenáře časopisu tři velmi hodnotné ceny.

Na stránkách Turisty č. 5/2016 najdete dále i informace o Konferenci KČT, která se uskutečnila 1. dubna 2017 a stejně jako v minulých číslech zprávy z vedení KČT nebo z významných celoklubových aktivit, a také informace z hnutí TOM.

Turista č. 4/2017

Od 29. března 2017 byla dle harmonogramu prováděna rozesílka časopisu Turista č. 4/2017. Někteří předplatitelé dostali do svých poštovních schránek časopis ještě před jednáním Konference KČT, která proběhla v sobotu 1. dubna 2017.

Jedním ze zajímavých témat tohoto čísla Turisty jsou Velikonoce v Zubrnicích – v malebné vesničce v Českém středohoří. Dalším tématem je unikátní článek o památkách na hrdelní právo v Karlovarském kraji. Určitě každého čtenáře zaujme i povedená vzpomínka na Ing. Vojtěcha Houdka, s jehož jménem jsou spojeny především Vysoké Tatry a Ostravská stezka ve Vysokých Tatrách. Z rozhleden je představena vyhlídková plošina na vrcholku Havran v Českém lese, seriál o chatách KČT pokračuje Raisovou chatou na Zvičině. V seriálu Vybavení pro turistiku se tentokráte představuje český zástupce prestižní outdoorové firmy The North Face, pro soutěživé čtenáře připravila firma Tne North Face tři velice hodnotné ceny.

I Turista č. 4/2017 obsahuje mnoho dalších zajímavých článků a informací. Potěšitelné je také to, že o současném časopisu Turista se mluvilo velmi pozitivně i na Konferenci KČT. 

Turista č. 3/2017

Tématem čísla byla chata Prašivá - královna těšínských Beskyd. Pokračoval zajímavý seriál o tom, co se psalo v Turistovi v roce 1889 stejně jako seriál Chaty Klubu českých turistů – představena byla Chýše Pasovského, kterou postavil KČT odbor Domažlice na vrcholu Čerchova v Českém lese.

Jako další v seriálu Rozhledny byla představena Rozhledna na Kelčském Javorníku v Hostýnských vrších.

Soutěživé čtenáře zcela jistě zaujaly informace o Vybavení pro turistiku – partnerem časopisu byla tentokráte firma Rock point, která dodala do slosování tři velmi zajímavé ceny.

Co je náplní časopisu TURISTA

  • Novinky a zajímavosti z vlastivědy České republiky pro aktivní turisty
  • zejména o přírodních zajímavostech, kulturních, architektonických a technických památkách
  • náměty na výlety zvláště pro ty, kdo se nejen vozí, ale i chodí, běžkují, jezdí na kole či na lodi
  • informace o turistickém vybavení a o zdravotních aspektech turistiky
  • informace o službách pro turisty 
  • pozvánky na turistické akce, které jsou otevřeny veřejnosti
  • poznávací soutěž o ceny
  • speciální vlastivědně-turistická křížovka, také s cenami pro luštitele
  • v části "ZPRÁVY" informace o klubové činnosti KČT.

Časopis je celobarevný a má 64 stran a laminovanou obálku.

Redakce, produkce, objednávky inzerce

Od roku 2017 je zhotovitelem časopisu Turista společnost Lidé&Hory, s. r. o.

sídlo redakce je na adrese:
Lidé&Hory, s. r. o., Štefánikova 63, 150 00 Praha 5,
tel.: 257 328 388, mobil: 777 600 997.
Kontaktní e-mailová adresa: turista@lideahory.cz

Šéfredaktorkou časopisu je Mgr. Simona Černíková, vedoucím realizačního týmu je Ing. Ladislav Jirásko. Objednávky inzerce na adrese společnosti Lidé&Hory, s. r. o.

Redakční rada časopisu Turista

Mgr. Simona Černíková, šéfredaktorka, S.Kadlíková@seznam.cz

Ing. Ladislav Jirásko
E. Pavelková
Mgr. Vratislav Chvátal
Petr Teringl

Redakční rada Zpráv Turisty

Zdeněk Cabalka, předseda, cabalka@kct.cz

Miloslav Holenda
Ing. Mojmír Nováček
Ing. Ivan Press
Ing. M. Bradová
Mgr. Simona Černíková

Podklady do Zpráv musí být předány nejpozději 40 dnů před vydáním časopisu, nejlépe do 20. dne předchozího měsíce.

Cena a předplatné

Vychází 10 čísel ročně, vždy na začátku měsíce (kromě července a prosince).

Celoroční předplatné TURISTY pro členy KČT se objednává se prostřednictvím odboru, ve kterém je člen registrován, a to na celý kalendářní rok. Celoroční předplatné pro členy KČT činí 320 Kč.

Pro nečleny KČT je roční předplatné 480 Kč, zahájit předplácení lze kdykoli.

Časopis si lze objednat a předplatit na adrese zhotovitele:
Lidé&Hory, s. r. o., Štefánikova 63, 150 00 Praha 5, tel.: 257 328 388, mobil 777 600 997 nebo na adrese turista&lideahory.cz

Předplatné na Slovensku zajišťuje Magnet Press Slovakia s. r. o., Šustekova 8, P. O. BOX 169, SK 830 00 Bratislava, mail referent@press.sk, web www.press.sk.

Distribuci časopisu TURISTA v ČR zajišťuje První novinová společnost a.s. (PNS).


Odkazy

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608 Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny
          Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy