Jste zde

Domů

Aktuality sekce pěší turistiky

Oslavy „130 let KČT“ a „100 let republiky“

Obrázek uživatele admin

Tradiční seminář uspořádala sekce pěší turistiky PR KČT, přítomni byli zástupci ze všech oblastí či krajů KČT dále zástupci ústředí KČT a hosté z KST. Jednání řídil místopředseda KČT Zdeněk Cabalka . Na úvod bylo dáno slovo k prezentaci nového vydavatele časopisu Turista, dále zástupci organizačního štábu oslav 100 let republiky a 130let KČT. Následovali další body jednání: přivítání pořadatele tradiční akce DP“Poslední puchýř „ v Lázních Bělohrad.

Obrázek uživatele zikova

který se uskuteční v Lázních Bělohrad v pátek  18. Listopadu 2016 od 18:15 hod. Lázeňský hotel -salónek ,nám. K.V.Raise 

 

Pozvánka

Obrázek uživatele zikova

Zástupci SCPT se zúčastnili 53. Setkání čtenářů časopisu Krásy Slovenska ve dnech 27. – 29.5.2016. Před 95 roky v roku 1921 vznikl tento časopis Krásy Slovenska, dodnes nejstarší kontinuálně vycházející časopis na Slovensku. Setkání se uskutečňuje každý rok jinde. Letos bylo zázemí ve Staré Turé a sobotní výstup na Velkou Javorinu.

Obrázek uživatele zikova

Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své nepřirozené a zdravotně závadné boty a s nimi i stud. Vyzkoušejte nový životní styl naboso a novou formu zdravé, pohodové a zajímavé turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Odnesete si mnoho poznatků a zážitků … a boty v ruce.

 

Obrázek uživatele zikova

Bosé akce

 

Obrázek uživatele zikova

Dne 19.3.2016 se sekce sešla k jednání při příležitosti konání 15. ročníku pochodu Za jarním sluníčkem. Jednání se konalo v sídle KČT v Revoluční ulici. Zápis ke stažení ve formátu pdf zde.

Obrázek uživatele zikova
13.-15.11.2015 se ve Znojmě a okolí uskutečnil tradiční turistický pochod na závěr sezóny.Akci připravil KČT Kudrna Brno, KČT Jihomoravská oblast  ve spolupráci s KČT Znojmo a KČT Gymnázium Znojmo a cykloturistů Cyklo klub Kučera Znojmo.  Záštitu nad akcí převzali starosta města Znojma Ing. Gabrhela a hejtman Jimoravského kraje JUDr.Hašek.Pro účastníky pořadatelé připravili v pátek autobusové výlety po okolí ,  promítání,  besedy. V sobotu  hlavní  den akce se účastníci mohli vydat na trasy 15,30,40,50,55km pěšky a cyklotrasy 40-70km do NP Podyjí.
Obrázek uživatele zikova

Dne 13. listopadu 2015 se ve Znojmě uskutečnil Seminář Sekce pěší turistiky PR KČT. Podrobný zápis si můžete stáhnout zde ve formátu pdf.

Obrázek uživatele zikova

Turistické známky a nálepky v roce 2017

Obrázek uživatele admin
„Jede Kudrna okolo Brna“ je nejen název lidové písničky o kolomazníkovi Kudrnovi, který na trakaři rozvážel své výrobky po okolí Brna, ale i názvem setkání turistů z celého světa, který v naší republice organizuje odbor KČT Mapa Brno. Ve dnech 25. až 27. září 2015 se v Brně Bystrci opět sešlo přes 500 turistů z celého světa. Nevzdálenější byli turisté z Japonska, největší skupina přijela z čínského Tchaj-wanu. Dvě stě turistů přijelo i z naší republiky.
 
Obrázek uživatele zikova
Ve dnech 25.-27. 9. 2015 se v Brně uskutečnil již 46. ročník tradičního turistického pochodu „Jede Kudrna okolo Brna“. Jedná se o jediný pochod v ČR, který je zařazený mezi mezinárodní akce IML .Trasy byly připraveny v okolí Brna, účastnici poznali okolí Brněnské přehrady s hradem Veveří, vrchol Velká Baba a ostatní zajímavosti na trasách.
 
Obrázek uživatele zikova

V tento den byla slavnostně zahájena evropská turistická akce EURORANDO 2016. Tentokráte ve znamení   ENERGIE.  Zahájení se uskutečnilo na Trojmezí tří států, a to České republiky, Polska a Slovenska u obcí Hrčava / CZ /, Čierná při Čadci / SK / a Jaworzynka , Istebna  / PL /. Pořadatelé byli turisté KČT Moravskoslezské oblasti, KST – regionální rada Čadca, a PTTK  Bielsko – Biala. Zahájení se zúčastnilo na 500 turistů z okolních států i další zahraniční účastníci – např.

Obrázek uživatele zikova

Každoroční akce BOSÁ BOSEŇ; loučení s létem v Českém ráji. Bosý výlet pro začátečníky i zkušené, pro malé i velké. 29/8/2015, Boseň, 11,30h. Ca 10km Zlatou stezkou Č.ráje přes skalní hrady Valečov, Drábské světničky, dále Studený průchod, interaktivní naučná stezka, restaurace Krásná vyhlídka. Na výlet a bosé aktivity se malinko přispívá.

Obrázek uživatele zikova

Ve dnech 9. 7. až 12. 7. 2015 se ve Velkém Mederi konal 62. slovenský sraz turistů a již od 6. 7. 2015 též 46. setkání Turistických oddílů mládeže. Toto třetí největší město Dunajsko-stredského okresu leží v Podunajské nížině na Žitném ostrově, ohromnou to zásobárnou pitné vody v podzemí. Od r. 1974, když tam zřídili termální koupaliště, vzniklo v skoro 9000-ovém městě okolo 5000 ubytovacích míst.

Obrázek uživatele zikova

Stránky

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608 Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny
          Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistické listy