Jste zde

Domů

Aktuality

Novinky, aktuality, zpravodajství z Klubu českých turistů


Video, které si klade za cíl poukázat na novelu zákona o myslivosti. Koho zajímá volný vstup do krajiny, jukněte na to. Jestli vám to přijde dobré, pošlete odkaz dál a podívejte se na stránku, kterou ve videu uvádíme, tam najdete podrobné informace.

Obrázek uživatele admin

Klub českých turistů „Slezská brána“ Horní Datyně, oblast Moravskoslezská Vás zve na jubilejní 50. ročník zimního táboření Klondyke 2016

Minulý týden proběhla ve Strašicích veřejná beseda, na které Povodí Vltavy, s.p. včele se svým generálním ředitelem, prezentovalo projekt tzv. suchého poldru v profilu Amerika na Padrťském potoce (Klabavě), který by s výškou hráze cca 20 m byl údajně schopen zadržet stoletou vodu a zabránit tedy povodňovým škodám v úseku od Strašic až po Rokycany.

Obrázek uživatele admin

Zveme všechny přátele zdravého pohybu na jedno z největších mezinárodních turistických setkání v České republice. Trasy pochodů jsou vedeny v krásné oblasti Brněnské přehrady, Pohádky máje a Moravského krasu. Spolu se stovkami turistů z celého světa přijďte i Vy obdivovat krásu moravské přírody.

Obrázek uživatele admin

Celkově tato výstava působí klidným a vyváženým dojmem, na panelech je mnoho pěkných velkoplošných fotografií, jedna část je vyvedena formou povalového chodníčku, v další si můžeme vyslechnout noční zvuky Brd. Zaujala také možnost multimediálního přístupu k jednotlivým brdským lokalitám - stojí za důkladnější prostudování.

Obrázek uživatele admin

Čeští tomíci se zúčastnili, jako každoročně, letního srazu rakouských tomíků...

Neomezený přístup do stálých expozic bude platit pro děti, mládež a studenty i ve školním roce 2016/2017...

Velký dík patří opavským tomíkům za práci vykonanou na turistické chatě KČT Kusalíno ve Vsetínských Beskydech...

Od 6. srpna 2016 dochází ke změně jízdního řádu linky MHD Příbram 305005 – 5A z Příbrami do Orlova. Do jízdního řádu této linky byly nově přidány dva speciální víkendové spoje, které budou zajišťovat dopravu zájemců o pěší turistiku v Brdech. Spoje budou na lince zkušebně provozovány do 30. září 2016, v sobotu a v neděli a ve státem uznaných svátcích.

Obrázek uživatele admin

Brdský cyklobus 2016

Stezka u Míšova, zdroj Google StreetView
Stezka u Míšova, zdroj Google StreetView

Obrázek uživatele admin

Na podzim vláda projedná zákon, který potěší zejména členy Klubu českých turistů. Po letech se dočkali předlohy zákona, který má ochránit turistické stezky. Ty budou smět vést i přes soukromé pozemky. A jak zjistila MF DNES, povolení k tomu začnou nově vydávat obce. Nikoli majitelé daných pozemků.

Obrázek uživatele admin

KČT ve spolupráci s českou firmou WARMPEACE připravili pro své členy nabídku praktické volnočasové vesty z velmi kvalitního materiálu Polartec.

Turisté, pozor, oblíbená značená turistická trasa z Boršova do Zlaté Koruny je nyní nebezpečná...

Smutná zpráva doputovala ze Vsetína...

Pan ministr Jurečka odpověděl na připomínky KČT k návrhu novel Zákona o myslivosti...

Stránky

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card Fotolab

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor OEAV - Oesterreichischer Alpenverein Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny
          Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistické listy