Jste zde

Domů » Agregátor zdrojů » Zdroje

Turistické cíle

Turistické cíle
Katalog turistických míst a cílů
Aktualizace: 2 hodiny 24 min zpět

Ďáblova prdel

17 hodin 9 min zpět

Sympatický skalní útvar s přiléhavým jménem.

Město Albrechtice, kostel Navštívení Panny Marie

30. červen 2015 - 0:00

Kostel Navštívení Panny Marie stojí v Albrechticích na náměstí. Pozdně renesanční kostel pochází z roku 1756. Jeho stavitelem byl Georg Friedrich Gans.

Západní průčelí, nejhodnotnější část, je obrácené do náměstí. Průčelí je ozdobené sochami sv. Jana Nepomuckého a sv. Karla Boromejského.

Původní dřevěný kostel z roku 1610 shořel při požáru roku 1748.

 

 

 

 

 

Liptaň

30. červen 2015 - 0:00

Liptaň (Dříve Liebenthal) je první zastávkou osoblažské úzkokolejky z Třemešné do Osoblahy. Patří k ní ještě obce Horní Povelice a Bučávka (článek).

Obec vznikla kolem roku 1240, její zakladatel Helembert de Turri ji postoupil olomouckému biskupství roku 1256. Potom patřila k osoblažskému panství. Koncem 19. století vesnice dvakrát vyhořela.

Dominantou Liptaně je kostel Nanebevzetí Panny Marie (článek). K dalším nedalekým zajímavostem patří bludný balvan (článek) a rozhledna Strážiště (článek).

22. září roku 1938 zde  na četnické stanici  henleinovci zavraždili šest příslušníků Stráže obrany státu. Tuto tragickou událost krátce před Mnichovem a záborem Sudet připomíná pamětní deska na domě č. 261 a dva památníky.

Pohádková kovárna - zážitkový areál pro děti

30. červen 2015 - 0:00

Sledujte naše aktuální akce, události a akce na naší facebookové stránce

facebook.com/pohadkovakovarna

Všechny princezny, princové nebo třeba rytíři z řad příchozích jsou vítáni!!!

---------------------------------------------------------------------

 

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.

 

Pokud chcete spatřit na vlastní oči, jak to vypadá v pekle, když se čerti žení, musíte sebrat odvahu a projít okolo draka, který tu hlídá princeznu. Cestou si můžete nasadit korunku, věneček nebo plášť a stát se opravdovými králi, princeznami a vílami. Potom projdete tajuplným lesem, kde možná potkáte i Karkulku s vlkem, Jeníčka a Mařenku loupající perníčky, skřítka Šumavouse i Hejkala. Ve slavnostní čertovské komnatě pan kovář okovává čertíkům kopýtka, aby se jim na svatbě dobře tančilo. A bát se nemusíte, čerti jsou hodní, alespoň ti v pohádkách…

   

V kreativní dílně si pak každý může vymodelovat nebo namalovat svoji pohádkovou postavičku, u dvanácti měsíčků pak posedět a utrhnout si nefalšovanou pohádkovou jahůdku. Vládnoucí měsíc vás zde zcela jistě nechá opéci si na ohni buřtíky. V jabloňovém chrámu najdete zlatá jablka a při odchodu si nezapomeňte zazvonit na zvoneček štěstí!

 

Pohádková kovárna má i svoji turistickou známku!

Čerti a hastrmani se tu na vás těší v květnu, červnu a září o víkendech a svátcích a od července do srpna každý den, vždy od 10-17 hodin.

Pro skupiny je možná návštěva i v jiném termínu předem domluveném.

Tel. 724 913 100, 604 900 985, e-mail info@pohadkovakovarna.cz

Přes náměstí H. Synkové v Brumově - Bylnici

30. červen 2015 - 0:00

Brumov - Bylnice je hraničním městem mezi Českou a Slovenskou republikou. Tvoří ho čtyři místní části - Brumov, Bylnice, Sv. Štěpán, Sidonie. Malebné město se stále mění a stává se krásnějším. Jeho historické jádro je chráněno jako městská památková zóna. Západně od města na pravém břehu Brumovky protékající zdejší lokalitou vidí návštěvníci na návrší zříceninu královského hradu ze 13. století, který v minulosti střežil důležitou cestu Vlárským průsmykem. Procházíme -li centrem města přes náměstí H. Synkové, které prošlo v nedávné době rekonstrukcí, zaujme zde řada domů stojících kolem něho svou novou fasádou, kterou dostala i spousta zdejších obchodů. Sojí zde po rekonstrukci nová radnice, která je nejstarším domem na náměstí, nachází se v místě dřívějšího poddanského domu. V části před náměstím lze odpočinout na lavičkách v malém parčíku, u kašny, kde se nachází i barokní sousoší Nejsvětější Trojice, kousek dál vidíte barokní sochu sv. Gottharda. Na druhé straně části parku si prohlédnete sochu sv. Floriana, stojící u hlavní silnice na okraji parku. Stará kašna je důležitou městskou památkou, dnes ji zdobí socha svinuté ryby s otevřenou tlamou, ze které tryská voda. Okolo kašny stojí čtyři listnaté stromy od roku 1914.

V mnoha domech okolo náměstí se nachází obchody, lékárna, cukrárna, nová vinotéka s dárkovými předměty a letní zahrádkou, restaurace Pod hradem. Z historických památek stojí za pozornost starobylý pivovar, 2. nejstarší na Moravě - kousek od náměstí na nábřeží nad protékající Brumovkou. Na nově odlesněném kopci nad náměstím ční zřícenina hradu Brumova. Procházíte - li od náměstí směrem k Topas Clubu naproti sídliště Družba, kousek dál najdete i nový PENNY market, a tak místní nemusí dojíždět za velkými nákupy, do Zlína, Klobouk ani Vsetína.

Rozhledna Fajtův kopec

30. červen 2015 - 0:00

Architektonicky velice zajímavá rohledna otevřená 26. června 2015 na Fajtově kopci nad Velkým Meziříčím. Tvoří ji tři spirálové nosníky se schodištěm uprostřed. V noci bývá rozhledna barevně nasvícená.Během léta je rozhledna otevřena denně od 08:00 do 21:00. Vstupné je 20 Kč.
Náklady ve výši přes 8 milionů korun byly z části kryty dotací EU, lyžařským klubem a veřejnou sbírkou.

S nápadem na stavbu rozhledny přišel Ski klub ve Velkém Meziříčí. Na Fajtově kopci už provozuje lyžařskou sjezdovku a v létě bikepark. Konečnou podobu rozhledny vybírali také lidé hlasováním na internetu. Vyhrál návrh architekta Václava Hlaváčka. Jeho návrh má podobu kovové věže ve tvaru šroubovice DNA.

Souřadnice: 49°21'35.745"N, 16°1'32.764"E

Poslední aktualizace: 30.6.2015

 

Lštění - Kostelík sv. Klimenta/okr. Benešov/

29. červen 2015 - 0:00

Kostelík sv. Klimenta, my jsme mu začali říkat Klimentek leží v okr. Benešov mezi obcemi Lštění a Zlenice, na území obce Lštění, na skalnatém ostrohu Hradiště nad obcí s krásným výhledem do krajiny.

Hradiště není ledajaké hradiště, opravdu tu bylo rozsáhlé slovanské hradiště o rozloze něco přes 4 ha. Kostelík stojí v jeho místě. Základ kostelíku je románský, pak byl postupně přestavován a dnes vypadá barokně. Barokní přestavba je z doby kolem roku 1730, kdy kostelík nechal přestavět tehdejší majitel panství Konopiště Jan Josef hrabě z Vrtby. Při průzkumu v 80.letech 20. století byl na severní straně kostela odhalen gotický lomený portál. O starobylosti kostela má vypovídat i zasvěcení sv. Klimentovi. Barokní věž kostela je pokryta šindelem a je výraznou dominantou okolí. Ve renovovaném interiéru kostela je velká barokní socha sv. Klimenta.

Okolo kostelíku je hřbitov. Snad se tu pohříbívalo již v době existence Hradiště. Hřbitov s kostelíkem je obehán  zdí a vstup do místa je barokní bránou.

Kostel sv. Klimenta je otevřen každou lichou sobotu v 15.15 hod v době mše.

Kostel je spolu s areálem Hradiště chráněn jako kulturní  památka České republiky.

Černá věž v Klatovech

29. červen 2015 - 0:00

Černá věž se nachází na náměstí Míru v Klatovech vedle MÚ 

Jezuitský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech

29. červen 2015 - 0:00

Jezuitský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce se nachází na náměstí Míru v Klatovech vedle MÚ 

Rozhodně stojí za návštevu! 

Bohužel je, ale je v něm zakázáno focení

 

Nábřeží Karla Houry v Sušici

29. červen 2015 - 0:00

Nábřeží Karla Houry se nachází v Sušici

Více info viz informační tabule...

 

Stráž pod Ralskem (nové letovisko)

29. červen 2015 - 0:00

Stráž pod Ralskem jsme navštívili v roce 2015 po patnácti letech.  A v mnohém nás překvapila.

Stráž pod Ralskem s více než 4 tisíci obyvateli patří spíše k menším městům Libereckého kraje. Městečko vzniklo z podhradí a převzalo jméno hradu z druhé poloviny 13. století Wartenbergu (Warte auf Berge=stráž na vrchu). Hrad dal pak jméno mocnému panskému rodu, jehož členové se psali s přídomkem "z Wartenbergu". První zmínka o hradu Stráži je z roku 1281. V 16. století Wartenberky vystřídali Hyršpergárové a hrad byl přestavěn na zámek. Posádka sovětské armády, která zámek okupovala, jej zanechala v dezolátním stavu. Požár, který zámek roku 1987 zachvátil, mu také na kráse nepřidal. Dominanta města na Zámeckém vrchu je v současnosti nepřístupná. Od zámku vede pak cesta aleji ke kapli sv. Jana Nepomuckého z roku 1722. od roku 2001ji na 99 let dostala do užívání pravoslavná církev, která kapli zasvětila sv. Pantaleona, neboť Jana Nepomuckého pravoslavná církev za světce neuznává.

Stráž pod Ralskem prošla bouřlivým vývojem. Stavělo se, bouralo se a opět se stavělo. Původní dřevěná architektura byla zničena při rozsáhlém požáru v roce 1854. Koncem 19 a začátkem 20 století se obec proměňuje v letovisko. Z Horeckého rybníka bylo vytvořeno koupaliště a Stráž se stala prvorepublikovým letoviskem. Po druhé světové válce však bylo rozhodnuto o odsunu zde žijících Němců. Do uvolněných domků a usedlostí přicházeli noví usedlíci z vnitrozemí. V poválečné době se Stráž pokoušela navázat na předválečnou tradici letoviska. To se však plně nepovedlo a dochází ke snížení počtu obyvatel.

Novou kapitolou města je od roku 1963 těžba uranu. Rozvoj uranových dolů dal podnět k výstavbě bytů, ubytovacích kapacit zdravotnických zařízení, jeslí, školek a školy. Obchody, restaurace a ostatní služby jsou soustředěny převážně na novém sídlišti Stráže. Vedle moderních staveb se v městečku likviduje stará zástavba, ale pár starších památek je zachováno. Krom zámku Vartenberka a kaple sv. Jana Nepomuckého, je to barokní kostel sv. Zikmunda z let 1772-1779. Farní kostel byl původně zasvěcen sv. Mikuláši, dnes je zasvěcen sv. Zikmundovi. Změna zasvěcení kostela proběhla v roce 1413, kdy majitelé panství Vartenberkové dostali od císaře Karla IV. relikvii tohoto světce. Původně renesanční stavbu přestavěl na barokní kostel stavitel J. J. Kunze.

Dominantou náměstí 5. května je morový sloup. Postaven byl roku 1682 a to na počest vyhnutí se morové epidemii roku 1680. Sloup se sochou Panny Marie byl roku 1721 doplněn o sochy dvou andělů z od K. Steyera. V roce 1726 byly přidány na zábradlí sochy čtyř světců a to sv. Jana Nepomuckého, sv. Floriána, sv. Šebestiána a sv. Prokopa.

Budovu fary u kostela nechal postavit hrabě František Hartig v letech 1772–1779. Architektem byl opět J. J. Kurz.

Město v současné době opět usiluje o rozvoj rekreační turistiky. Pro sportovní vyžití je k dispozici plavecký bazén, sportovní hala, tenisové kurty, fotbalové hřiště a také vodní lyžařský vlek na Horeckém rybníku. V několika hotelech, penzionech a ubytovnách je k dispozici více jak 300 lůžek v dvou či třílůžkových pokojích nebo apartmánech.

I když je okolí Stráže pod Ralskem ještě dosti poznamenáno těžbou uranu je zde možné věnovat se jak pěší turistice, tak také té cyklo. Ze Stráže vede červená TZ k Hamru na jezeře, kde je spousta zajímavých míst ke zhlédnutí. Přijeďte, uvidíte!

První Slovensko - České Informační středisko Kohútka

29. červen 2015 - 0:00

Pod vrcholem Javorníků - Kohútka, který je atraktivním cílem lyžařů i turistů, kousek nad velkým parkovištěm na česko - slovenské hranici, stojí tradiční dřevěná budova prvního Slovensko - Českého Infocentra, které je zde v provozu od 28. 19. 2010. K parkovišti se dostanete pohodlně autem, dostupnost je dobrá z české i slovenské strany Javorníků.  Najdete ho u důležité silnice, spojující Nový Hrozenkov a Lazy pod Makytou, nachází se asi 300 metrů pod vrcholem, odkud jsou nádherné výhledy do valašské krajiny. V Infocentru si prohlédnete výstavu fotografií umělců, kteří čerpali své náměty z našeho krásného regionu. Koupíte si v něm brožurky, zdarma jsou tu pro vás letáky, sběratelé zde naleznou turistické známky, získáte informace o zdejším skiareálu i turistické informace o Javorníkách. V současné době si v Infocentru prohlédnete výstavu s fotografiemi zobrazujícími krajinu a přírodu Javorníků. Před budovou a na terase zaujmou vyřezávané sochy s lidskou podobou, zhotovené s klátů. Mají i svá jména. Otevřeno je zde o víkendu a svátcích od 10 do 15 hodin.

Topas Club v Brumově - Bylnici

29. červen 2015 - 0:00

V JV části Valašska, ve Zlínském kraji najdete Topas Club - moderní rekreační a     sportovní zařízení v Brumově - Bylnici, na ulici Družba, naproti místního sídliště. Toto zařízení je vhodné pro individuální rodinnou rekreaci, pro sportovní soustředění větších kolektivů, např. sportovních oddílů. Součástí budovy je moderní restaurace, nacházející se v přízemí, útulná kavárna, sázková kancelář TIPSPORT, galerie s výstavami fotografií, tenisové kurty, parkoviště před budovou, bouling a pokoje k ubytování. V příjemném prostředí restaurace Topasu si vyberete ze široké nabídky sortimentu pizzy, Hamburherů, salátů, těstovin, od pondělí do pátku se zde podává obědové menu, jinak jídla teplé a studené kuchyně. K tomu si vyberete z alko i nalko nápojů něco na zapití nebo čepované pivo. Je zde celodenní provoz, v kavárně večerní provoz, kde se konávají večerní discotéky, vystoupení živých kapel, je zde i kulečník. Hosté zde najdou dobré jídlo, pohodu i zábavu.

Liptaň, kostel Nanebevzetí Panny Marie

29. červen 2015 - 0:00

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je dominantou Liptaně. Je postavený v novogotickém stylu z neomítnutých červených cihel. Svou stavbou připomíná severské kostely.

První zdejší svatostánek je zmiňovaný kolem roku 1256. Současný kostel pochází z 19. století. Je nejvýznamnější památkou v Liptani.

Strážnice, rozhledna Strážiště

29. červen 2015 - 0:00

Nad Liptaní na Osoblažsku se vyvyšuje malý kopec Strážnice (494 metrů). Na něm stojí od roku 2003 rozhledna Strážiště. Je vysoká 9 metrů, prostě taková "cimrmanovská." Okolní stromy brání ve výhledu, takže se z ní dá dohlédnout na polskou stranu a částečně na Osoblažsko.

Uvidíte Prudnik a jeho okolí, z Osoblažska Pitárné a Vysokou. Z Liptaně sem vede odbočka z modré turistické značky, která vede z Albrechtic do Pitárného a Jindřichova ve Slezsku.

Památník Dr. Illnera

29. červen 2015 - 0:00

Doktor Illner se v roce 1887 stal městským doktorem ve Vejprtech. Dobrovolně se staral o chudé nemocné občany, často zdarma a na vlastní náklady. Proto byl ve městě velice oblíbený a říkalo se mu „Lékař chudých“. V roce 1894 byl jmenován Čestným občanem Vejprt.

Po jeho smrti, v roce 1924 mu byl postaven památník před místní měšťanskou školou.

V roce 2014 byl památník přemístěn spolkem pro památkovou péči Weipert do údolí hraničního potoka Polava k Hubertově skále a k památníku Antona Güntera.

 

Police nad Metují - muzeum Merkur

28. červen 2015 - 0:00

Mestečko Police nad Metují leží v Polickej vrchovine pod Broumovskými stenami 14 kilometrov severne od mesta Náchod.

Poprvykrát sa spomína v roku 1213, kedy ho ako Újezd Přemysl Otakar I. daroval břevnovskému kláštoru, od roku 1254 je mestom. Roku 1421 väčšina obyvateľov , prívržencov husitov utiekla pred Slezanmi do blízkych skál na Ostaši, tam boli ale zabití a mesto bolo vypálené. Ďalšiu skazu mesto zažilo pri vpáde uhorského kráľa Mateja a počas tridsaťročnej vojny, kedy mesto vyplienili Švédi. Mesto je známe aj z románov Aloise Jiráska.

V meste, ktoré je pamiatkovou zónou  je niekoľko kultúrnych pamiatok a múzei. Jedným z nich je Muzeum stavebnice Merkur otvorené v roku 2006.

V roku 1920 si pan Jaroslav Vancl prenajal dielňu a založil firmu INVENTOR a pomocou jednoduchých nástrojov vyrobil prvú stavebnicu ,,bez šroubku,, pod názvom Inventor. Kovová stavebnica Inventor neprežila, ale od roku 1925 začali vyrábať stavebnicu s novým systémom spojovania kovových dielov pomocou šrubkov a matičiek M 3,5, ktorá sa v nezmenenej podobe vlastne zachovala až dodnes. Stavebnica bola registrovaná ochrannou známkou Merkur, a pod touto značkou bola aj predávana. V 30. rokoch vyrábali aj stavebnice s elekrickými železničnými vláčikmi a vozidlami. Okrem stavebnice firma svoje stroje musela využívať aj pre iný sortiment, vyrábali napríklad vysiace zámky, pokladne a rôzny lisovoný tovar pre domácnosť. V súvislosti s nedostatkon farebných kovov počas vojnových rokov bola výroba v roku 1940 prerušená, k jej obnove došlo v roku 1947.

Po znárodnení v roku 1948 firmu  panu Vanclovi vzali, spôsobili mu veľké existenčné problémy a výrobu do správy prebral Okresný priemyslový podnik Police nad Metují. V 60. rokoch minulého storočia vyrábol stavebnice Merkur Kovopodnik Broumov a prostredníctvom Pragoexportu ich exportovali do celej Európy. V roku 1968 bola výroba vláčikov Merkur úplne zastavená a došlo bohužiaľ aj k zlikvidovaniu prípravkov a nástrojov na ich výrobu.

Po roku 1989 po privátizácii Kovopodniku v Broumove a založení novej firmy bola výroba stavebníc takmer úplne na dne, našťastie vstupom pana Kříža sa výrobu podarilo obnoviť a stavebnica neskončila už iba v spomienkách. Merkur, stavebnica, s ktorou sa hrávalo a zdokonaľovalo si svoju tvorivosť a zručnosť obrovské množstvo nielen deti, nalákala aj dospelých, som mal doma samozrejme aj ja.

Muzeum sa nachádza v poschodovej budove na ulici Tyršové 341, kde sa návštevník dozvie všetko o histórii až po súčastnosť stavebnice Merkur.

Úplne najväčšiou stavbou postavenou zo stavebnice v tomto muzeu je Ocelové mesto, ktoré je dielom fanušíka Merkuru pana Jiřiho Mládka. Stavba je inšpiráciou románu Julesa Verna, pán Mládek na svojej práci, ktorá je zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov začal v roku 2000 a po dokončení v roku 2016 má mať rozmer 5x12 metra, hmotnosť 5000 kg a má byť na nej použitých 100 000 000 šrubkov a matičiek.

Je tu ale k zhliadnutiu aj veľa iných rôznych modelov zhotovených zo stavebnice, auta, lietadlá, mosty, veterné mlyny, bánske povrchove rýpadla, model miniželeznice, ale tiež Eifelovka alebo Petřínska veža. Určite sa počas návštevy mesta Police nad Metují toto múzeum oplatí navštíviť, deťom to spraví obrovskú radosť a dospelí sa možno myšlienkou vrátia časom späť do svojích detských rokov.

Liptaňský bludný balvan na Osoblažsku

28. červen 2015 - 0:00

Liptaňský bludný balvan je přírodní památkou od roku 1965. Z Liptaně k němu vede modrá turistická značka.

Bludný balvan ze severské růžové žuly je jedním z největších u nás. jeho rozměry jsou 220 x 130 x 120 centimetrů, obvod 567 cm a váha asi 4,7 tun.

Balvan k nám doputoval z jižního Švédska.

Hubertova skála

28. červen 2015 - 0:00

V roce 1932 u příležitosti 25. výročí vejprtského mysliveckého spolku, byla zhotovena pamětní deska, která byla upevněna na velký skalní blok v údolí hraničního potoka Polava, v bývalé městské částí Vejprt nazývané Grund. Skála dostala název Hubertova skála.

Hubertova skála byla v hraničním pásmu a tak byla dlouhé roky nepřístupná a zapomenutá. V roce 2010 byla pamětní deska ze skály odcizena.

V letech 2012 - 2013 bylo spolkem pro památkovou péči Weipert okolí skály upraveno a bylo zde vybudováno pěkné odpočinkové místo.

Poblíž Hubertovy skály je památník Antona Güntera, krušnohorského písničkáře a památník Dr. Illera, lékaře ve Vejprtech v letech 1887 - 1924.

Památník Antona Güntera ve Vejprtech.

28. červen 2015 - 0:00

Na okraji Vejprt, v údolí hraničního potoka Polava, je další z památníků věnovaných  oblíbenému krušnohorskému písničkáři Antonu Günterovi. Rodáku z Božího Daru, který opěvoval krásu Krušných hor a život na horách. Jeho písně si zpívali lidé po celých Krušných horách.

Ve skalnatém svahu nad potokem vybudovali jeho přátelé v roce 1937 jeskyňku, nazvanou Günterova světnička. Do okolních skalních bloků vytesali úryvky z jeho písní.

Památník stál v hraničním pásmu a tak byl dlouhé roky nepřístupný a zapomenut. Až v letech 2012 - 2013 byl spolkem pro památkovou péči Weipert zrekonstruován do původního stavu a bylo zde vybudováno pěkné odpočinkové místo.

K památníku vede cesta jak z Vejprt, tak i z německého Kühlbergu.

Další pomník Antona Güntera stojí v parku na Božím Daru, v lese nedaleko Načetína a u rozhledny na Růžovém vrchu v Hoře Sv.Kateřiny.

Stránky

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

           ŠKODA AutoDesert EssenceHAMÉTuristické známkyBoCo

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinuČeské dráhy a.s.Author - evropská značka jízdních kolČeská spořitelna a.s.

         Partnerské spolky

           Asociace A-TOMKST - Klub slovenských turistůPTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze OEAV - Oesterreichischer AlpenvereinOesterreichischer TouristenklubFichtelgebirgsverein e.V.Česká asociace Sport pro všechnyFolklorní sdružení České republikySokolJunák – svaz skautů a skautek ČR

Partnerské instituce, organizace a firmy

Český olympijský výborMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČRMinisterstvo životního prostředí ČRMinisterstvo pro místní rozvoj ČRCzech TourismKonto Bariérykudyznudy.cz - tipy na výletCzeCot - turistický portál České republikyMinisterstvo kultury ČRNárodní památkový úřadMinisterstvo práce a sociálních věcí ČRMinisterstvo zemědělství ČRNárodní zemědělské muzeumTuristické infocentrum KČT To má ŠŤÁVU - Slevy a tipy pro zákazníky Skupiny ČEZ získejte na www.stava.czPlzeňský Prazdroj

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis TuristaPortál Turistika.czKAPesní KATalogy volného času KAP-KAPortál DŘEVO a STAVBYČasopis MŮŽEŠRegionální televize